DEX Divizörleri (Döner Tablalar)

MASURALI (ROLLER) TİP DİVİZÖR 

AC650 5 eKSENLİ DÖNER TABLA 350kg YÜKLEME KAPASİTESİ 

 

Farklı Tip Döner Tablaların Aktarımlarının (İletimlerinin) Karşılaştırılması

DEX’in MASURALI (Roller-Type) Tipi Aktarımının Avantajları
MASURALI Tip Teknoloji kullanan konusunda lider Döner Tabla (Divizör) üretici DEX’in ürettiği teknolojinin sayısız avantajları var.
  • SIFIR BOŞLUK (Zero backlash)
  • Ultra-Yüksek verimli iletim
  • Termal (Isı) genleşmesi ve deformasyonu yok
  • BAKIM GEREKMEZ!!!
  • Uzun Ömürlü
Aşağıda DEX’in MASURALI Teknolojisi ile eski sistem Sonsuz Vida Tahrikli Sistemin karşılaştırmasını ve DEX’in sizlere sunacağı avantajları inceleyebilirsiniz…
DEX’in MASURALI Tipi Aktarımının AVANTAJLARI
Sonsuz Vida Tahrikli Aktarım
Masuralı-Tip KAMLI Aktarım Sonsuz Vidalı Dişli Aktarımı
SIFIR BOŞLUK (Zero backlash) Masuralı rulmanlar ve Kam arasında yuvarlanma teması sayesinde; hem çok rijittir hem de pozitif geri kaçma boşluk problemi yoktur, silindir kamının ultra hassas özelliklerini büyük ölçüde iyileştirir, hata oranını azaltır ve hassas işleme teknolojisi ve kaliteyi geliştirir. Vidalı tip sürtünme ekstrüzyon iletiminde, sonsuz dişli aşınması kolaylıkla gerçekleşir ve kısa ömürlüdür.
İletim verimliliği% 50 ~ 60.
Doğruluk güvenilirliğinin korunması kolay değildir. Kısa sürede boşluklar oluşur, hassasiyeti kaybolur.
Ultra-Yüksek Verimli İletim (Aktarım) Masuralı Silindir kam tipi taret, yuvarlanma modunda çalışır, aşınmayı azaltır, yüksek iletim verimliliğini sağlar, yüksek hızlı çalışır ve% 90’ın üzerinde iletim verimliliğini sağlar. Yüksek hassasiyetli işleme için, ters yöne harekette işleme kalitesini etkileyecek olan boşluk oluşturur.
Termal (Isı) genleşmesi ve deformasyonu yok Yüksek hızlarda bile sürtünmeyi azaltır, termal (Isısal) sapmayı azaltır, kalite kararlılığını artırır ve performans dışı oranları azaltır. Yüksek hızlı (High-Speed) kesimlerde, işleme kalitesi düşüktür ve termal sapmalar nedeniyle ölçü hatalarına sebep olur.
BAKIM GEREKMEZ Düşük aşınma ve uzun ömürlü olması nedeniyle, ilk doğruluğu uzun süre korur. Optik cetvel eklenmiş olsa bile, yalnızca konumlandırma hassasiyeti çözülebilir, ancak boşluk hatası büyük olduğundan, işleme sırasındaki titreşimler yüksektir. (Yüzey pürüzlülüğü zayıftır), optik cetvel telafisi işlem sırasında titreşim frekansını telafi eder ve takımın aşınması masuralı kam tipinden çok daha daha yüksektir.
Uzun Ömürlü Masuralı iletim yöntemi, aşınmayı azaltır ve uzun servis ömrüne sahiptir, servis gerekmez!
Fren  Performansı Fren konumlandırıldığında, disk yüzeyi ileri geri sallanmayacak ve konumlandırma freni 2um içinde kalacaktır, bu da hassas işleme kalitesini yüksek düzeyde olduğunu gösterir.

DEX Masuralı tip döner tabla (divizör) modelleri 

 


Videoları izleyin                                                                                           Broşürü inceleyin

 

DEX Divizörler için Teklif İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.