Mastercam 2019 Yenilikleri Videoları

Mastercam 2019 GENEL ÖZET Tanıtım Videosu: 

Mastercam 2020 Mill’de Accelerated Finishing ™ araçları, ek katalog özellikleri, delik açma geliştirmeleri, takım yolu tutma tanımı, 2D ve 3D geliştirmeleri, Multiaxis geliştirmeleri ve daha fazlasını içeren en son işlevsellik ve geliştirmeler hakkında bilgi edinin.


Mastercam2019 TUTUCU Çarpma Kontrolü ve Minimum TAKIM Boyunu Otomatik Hesaplaması: Mastercam2019 ‘un özellikle Kalıpçılar için çok faydalı olan en önemli yeniliklerinden birisi; TUTUCU Çarpma Kontrolü ve Minimum TAKIM Boyunu Otomatik Hesaplamasıdır. Eğer TAKIM BOYU KISA ise Tutucu ile KALIBIN veya İş parçasının temas edeceği yerleri otomatik tespit eder ve çarpmayı engeller. Sonrasında tutucunun çarpmayacağı minimum uzunluktaki takım boyu değerini size hesaplar ve verir. Yani takım boyunu kalıba veya parçaya göre revize eder, veya yeni takım oluşturur veya operasyonu revize de edebilir, Mastercam2019 bunların hepsini sizlere seçenek olarak sunar.


Mastercam 2019 GÜÇLÜ YÜZEY POWER SURFACE ile KALIPLARI Tasarlamak ve Onarmak: Formlu ve kompleks yüzeyleri çok hızlı şekilde otomatik oluşturma ve kapatma vb. (Power Surface) muhteşem, mutlaka görmelisiniz. Hem de farklı YAZILIMLARDAN aldığınız/çevirdiğiniz CAD modelleri Yüzey veya KATI Fark etmez onarabiliyor. CAM için ihtiyacınız olan tasarımları GÜÇLÜ YÜZEY komutu ile çok hızlı bir şekilde YÜZEY Modelleyerek yapabilirsiniz ve bu yüzeyleri bir komut ile katıya çevirebilirsiniz. Daha sonra Mastercam2019 ‘un muhteşem takımyolu stratejileri ile işlemek sizin için zevk olacaktır.


Mastercam2019 SU HATTI ÇİZGİLERİ Waterline TAKIMYOLU: Özellikle Kalıpçıların çok fazla faydalanabileceği Mastercam2019 ‘daki önemli gelişmelerden birisi; SU HATTI ÇİZGİLERİ (Waterline) Takımyolu stratejisindeki gelişmelerdir. Klasik 3D Kontur Takımyoluna benzeyen SU HATTI ÇİZGİLERİ (Waterline) Takımyolu tamamen 3 Boyutlu YÜKSEK HIZLI (HIGH SPEED) Takımyolu’dur. 3D Kontur takımyolunun High Speed versiyonu da diyebiliriz ve çok fazla artıları da var. Özellikle Dik ve Eğimi fazla olan yüzeyler, duvarlar için çok uygundur.


Mastercam2019 ‘da Otomatik Kütük Oluşturmak, İşi Hazırlama ve AYARLAMA Zamanlarını Azaltma: Mastercam2019’da Otomatik KÜTÜK (Stok) Oluşturmak: İşlenecek parçanın ham maddesini (KÜTÜĞÜNÜ) oluşturmak saniyeler mertebesinde çok hızlı. Hem de katı olarak oluşturuyor ve devamında da kütüğe (stoğa) göre takım yolunu çıkartmak diğer bir değişle stoğu dikkate olarak takım yolunu otomatik olarak çıkarımı. Yani bir kütüğe göre trimlemiş/budamış oluyor, gereksiz fazla hareketleri yapmıyor. Model (İş Parçası/KALIP) Hazırlığı, Mastercam2019 Modeli DOĞRULTUR ve Otomatik SIFIRLAR, AYAR ZAMANLARINI AZALTIR. Düzlem veya Yüz (Face) seçeneğine yeni hizalama sunar. Yüz yüze yönlendirme ile bir gövdeyi diğerine hizalar. Ayarlamak için dinamik dönüştürme seçeneğini kullanır. Denkleştirme, paralellik ve dik konumlandırma için seçenekler sunar. Ayar zamanlarınızı en aza indirger ve işinizi CAM için hazırlar.


Mastercam 2019 ‘da TAKIMYOLU ile birlikte Kesit Görüntü: Mastercam 2019’da tek bir tıklama ile, herhangi bir görünüm kesit görünümüne dönüşür. Parça analizi veya parçaların içinde görülmesi zor olan takım yollarının görülebilmesi için çok yönlü ve yardımcı bir fonksiyondur.


MASTERCAM 2019 ile ÇAPAK ALMAK ve PAH KIRMAK: Mastercam 2019 ‘da direk model üzerinden çapak alma takımyolu oluşturmak çok hızlı ve kolay.


TAKIM ve OPERASYON AYARLARI RAPORU: MASTERCAM 2019 ile 3 Saniyede ELİNİZDE!


MASTERCAM 2019 ile 5-EKSEN MUHTEŞEM: Mastercam 2019 ‘da gelişmiş, 5 Ekseni 2 Eksen gibi basitleştirmiş bir çok takımyolu var.


MASTERCAM 2019 ile TAKIMYOLU KONTROLÜve MAKİNA SİMÜLASYONU: GERÇEK GİBİ !


 Mastercam 2019 ‘ın en önemli 10 Yeniliğini ve Avantajlarını aşağıdaki broşürde özet olarak görebilirsiniz…

MasterCAM 2019 BAKIM FAYDALARI ve TOP 10 Yenilikleri


 

Mastercam ‘in Diğer ÖNEMLİ ve FAYDALI Özellikleri

Mastercam2017 CAM Sayfasından TAKIMYOLUNU Onizleme


Mastercam2017 3D Modelden Elektrot Çıkarmak


Mastercam2017 Montajı Parçalara Ayırmak