KOLLU Tip 3 Boyutlu Koordinat Ölçme

COORD3 ECHO – ÖLÇME KOLU


ECHO ölçme aralığındaki herhangi bir parçanın hassas ve çabuk incelenmesinde ideal portatif körüklü bir CMM’dir. Taşınabilir ölçme kollarındaki 25 yıllık tecrübenin ürünüdür. ECHO kolları değişik ebatlarda temin edilebilir: 1.8m’den 9m’ye kadar çap aralığı ve 6 ya da 7 eksen konfigürasyonu. Ters denge sistemi ile çifte yay aynı zamanda makinaya hassasiyet hafiflik ve kolay taşıma karakteristiği verir.

ECHO kullanımda hassasiyet, doğruluk ve esneklik bakımından en üst seviyededir. Rijit/dokunma tetiklemeli prop, yüzer prop, lazer tarayıcılar ve lazer çatal kendi aralarında yüksek hassasiyetli ağzı sayesinde hızlıca değiştirilebilir. ECHO kolları nokta bulut inceleme veya tersine mühendislikte lazer tarayıcı kombinasyonu ile 6 veya 7 eksen konfigürasyonlu kullanılabilir. ECHO kollar bazı benzeri olmayan özelliklere sahip: kazara kolun düşmesini engellemek amacıyla manyetik frenler veya akıllı hassas yüzer prop. ECHO dokunma veya lazer ile incelemede ve tersine mühendislikte mükemmel bir ekipmandır. Aynı zamanda lazer çatal ve belirlenmiş yazılım ile boru inceleme içinde uygundur.

ECHO kolları geniş ölçüm aralığı ve konfigürasyonlarıyla sektöründe tektir: 1.8 m’den 9 m’ye kadar menzil, hepsi mm’nin onda biri hassasiyettedir. Yüksek tekrarlanabilir prop bağlama, bir probe konfigürasyonundan diğerine geçerken kolay ve güvenilir kullanım sağlar, sistem otomatik olarak kullanımdaki probun tipini ve parametrelerini tanır.
ECHO kolları birçok partner ölçme veya tersine mühendislik yazılımlarında arabirim olarak kullanılmaktadır ve herhangi bir PC tabanlı sisteme yüklenmesi oldukça kolaydır.

İnceleyin
ECHO SCAN – Lazer Tarama Çözümleri

ECHO SCAN sistemi, ECHO 7 AXIS ARM ve HI-END Scanner , LDI İLE SLP’nin birleşiminden oluşur, çizgi-menzil lazer problarının yeni üyesidir ve karmaşık-profil kontur taramalarında idealdir. Saniyede 225,000 nokta yakalar, SLP LASER SCANNER yüksek hassasiyet, yüksek hız ve dokundurmaksızın 3B taramanın cevabıdır. SLP LASER SCANNER pratik olarak ECHO Kolunun dönen 7. eksenine eklenebilir, ve ergonomik yapısıyla kullanımı çok kolaydır.

ECHO SCAN sistem özellikleri dijital (ASCII) koordinat çıktısı, görülebilir ışın, Sınıf II derecesinde güvenli ve operasyonların kolay izlenebilirliği ve uzun uzak durma. Geniş ölçme menzili ve yüzey rengi ve finişi için otomatik ayarlamalar mükemmel sonuçlar almanızı garanti eder. Eşzamanlı tarama özelliğine sahip Çift CMOS kameraları, dik yan duvar ve gömülmüş geometri yakalamaya yardımcı olmak için standarttır

SLP tarayıcılarından herhangi biri ECHO SCAN sisteminde kullanılabilir, tersine mühendislik veya lazer inceleme için 3. parti yazılımlarda olduğu gibi ECHO SCAN sisteminde arabirim olarak kullanılabilir.

İnceleyin

AKSESUARLAR

LAZER ÇATAL

Boruya değdirmeksizin hızlı ölçüm yapmak için ideal bir aksesuardır. 5 çatal ebadı vardır: 30mm 50mm 80mm 150mm 200mm. Daha küçük çatallar, ölçüm sırasında küçük boruları noktalamak için lazer işaretleyici özelliği ile donatılmıştır. Çapı 2mm’den 180mm’ye kadar olan borular ölçülebilir, daha geniş çaplar değme probu ile ölçülebilir.


MEKANİK PROBE

Mekanik problar standard değme problarıdır, farklı küre çaplarında elde edilebilir. Noktalar parçaya değdirilerek ve el bileğinizi ile paneldeki düğmeyi bastırarak alınır. En küçük kullanılabilir probe çapı 3mm-nokta hassasiyeti garantilidir(daha küçük problar eğilebilir ve kolayca nokta hassasiyet güvenilirliğini kaybedebilir.)


DOKUNMATİK TETİKLİ(TOUCH TRIGGER (electronic)) PROBE

Dokunmatik tetikli problar nokta elde etmek için ölçülen parçaya minimum bir kuvvet uygulamasına izin verirler. Kullanımı rahat, hızlı ve hassastır. Noktaları yüzeye dokunarak elde eder, düğme tetiklemeksizin.
Bir çok farklı iğne uzunluğunda ve küre çaplarında elde edilebilir. Sunulan dokunmatik tetik prob başlığı Renishaw, model LP2 tarafından üretilir.


GEZGİN (FLOATING) PROBE

Gezgin problar COORD3 mühendislik tarafından dizayn edilen devrim yaratacak yeni konsept problardır. Alüminyum halka tarafından yönlendirilen bir yay üzerinde asılı rijit mekanik probdur. Bu alüminyum halka basit bir dokunuş ile probu tetikler. Entegre edilmiş güç kontrolü sayesinde parçaya kontrolsüz yük uygulamadan kaçınır, hassasiyeti geliştirir ve yinelenebilir.
Kullanıcının elinden doğan ısı çarpmasını engellemek amacıyla kontrol halkası prob iğnesinden izole edilmiştir.


COORD3 INDUSTRIES – ECHO Arms

Temin edilebilir bütün problar ECHO versiyonlarının aynı mekanik bağlamına uyar ve kendi arasında değiştirilebilir. Hassas bağlamalar oldukça yinelenebilir ve kalibrasyon yapmaksızın bir probdan diğerine değiştirmeye izin verir.

MOBILE TRIPOD(taşınabilir üçayak)

ECHO kolunu hızlıca ve kolayca taşımak için idealdir, pratik ve dayanıklıdır. Tabanda bulunan ayar kolu kolaylılka ölçüm pozisyonundan taşınabilir pozisyonuna alınabilir veya tam tersine kademeli olarak sarsmadan da alınabilir. Üçayak yüksekliği ayarlanabilir ve üçayak sütununun ağırlığı gazlı yayla dengelenir ve yandaki kollar üçayağın yatay ve dikey hareketine izin verir. Hareketli yanal raflar ölçme kolunun yanındaki laptobun pozisyonunu ayarlamaya yardımcı olur.

ECHO kolları geniş uygulama aralığı sağlayan ölçme ekipmanlarıdır. Uygulama alanları olarak: tersine mühendislik, kalite kontrol, inceleme, sayısallaştırma ve ölçmede kullanılır. Son derece kullanım esnekliği ve güvenilirliği ECHO kollarını birçok endüstride mükemmel bir yardımcı yapar. Bütün ECHO kolları İtalya’da üretilmiştir.