MasterCAM RobotMaster

RobotMaster – CAD Model Üzerinden Grafik Tabanlı Robot Programlama Yazılımıdır.

 

RobotMaster; Robot programlamada en basit punta kaynağından en kompleks 6 eksen frezeleme işlemine kadar işleri yapan robot sistemlerini en kolay ve en kısa sürede, özellikle robot hareketlerini de en iyi şekilde optimize ederek programlamada varılan en ileri seviyedir.

Robotmaster, Mastercam içerisinde Robotları programlamak için Mastercam ‘in Tasarım ve İşleme Fonksiyonlarını kullanarak hem Robot simülasyonu yapan hem de Robot diline uygun kodlar üreten HIZLI Robot Programlama Yazılımıdır.

Robotmaster, Mastercam ‘in gücünü kullanarak Robot programlamada büyük bir değişime öncülük etmiştir.

Basit veya kompleks robot yörüngelerini robot’a noktalar öğretmeden çok daha hassas şekilde direkt olarak tasarımdan oluşturmaktadır.

Hatalardan korur ve robot’un sınırları içerisinde çalışmanızı kolayca sağlar.

Tüm robotlara uyumundan dolayı çoklu marka robotlar için tekli çözüm sunar.

Robotmaster 3 Boyutlu Frezeleme, Kaynak işlemleri, Budama (Trimleme), Parlatma, Dağıtım, taşlama, vs. gibi işlemler için ideal bir Robot programlama sistemidir.

  • Mastercam ‘in Tasarım özelliklerine ilaveten, 2 eksenden 5 Eksene kadar İşleme yeteneklerini kullanarak önce Robot ‘un izleyeceği yol Mastercam tarafından hesaplanır.
  • RobotMaster sizlere amacınıza yönelik Robot üzerinde kullanacağınız takımları seçme imkanı sunar. Bu takımlara göre de Robot kullanım programını verir.
  • Robot simülasyonu tam olarak yapmak istediğinizi ekranda göstererek yapar.
  • İstediğiniz revizyonları bilgisayar ortamında rahatlıkla yapmanıza imkan verir.