Solidworks Composer Technical Communication / Teknik İletişim Paketleri

SOLIDWORKS Composer ve Teknik İletişim

SOLIDWORKS Composer ve Teknik İletişim Paketleri, Ürünlerinize ait kullanım kitapları ve kataloglar dahil tüm teknik dokümanların otomatik  olarak oluşturulması ve yüksek kaliteli grafikler, animasyonlar ve gerçekçi fotoğraflar sağlar.


Daha etkileyici içerik ve animasyonlar oluşturabilmek için var olan 3D CAD verilerinden faydalanarak karmaşık ürün detaylarını daha etkili biçimde sunun.

Oluşturmak zorunda olduğunuz teknik iletişim ne türde olursa olsun.


SOLIDWORKS Composer

SOLIDWORKS Composer™, 3D tasarımınızla eksiksiz biçimde ilişkilendirilmiş durumdaki yüksek kaliteli grafik öğelerinizi hızlı bir biçimde oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanıyarak, mevcut 3D tasarım verilerini kolayca yeniden düzenlemenizi sağlar.

Tasarım değişikliği durumunda grafik öğelerin otomatik olarak güncellenmesini sağlamak üzere teknik iletişimi tasarım sürecinizle eşzamanlı hale getirin
Ürünün tamamlanmasını beklemek zorunda kalmak yerine, teknik iletişim öğelerinizi sürecin başında geliştirin ve güncel tutun.

Ürününüzü üretimden önce 2D ve 3D resimler ve etkileşimli animasyonlarla gösterin
Dil ve kültürden bağımsız olarak, teknik iletişimi üretim ve servis ekipleriniz, tedarikçileriniz ve müşterileriniz için daha görsel ve daha etkili hale getirerek çeviri ihtiyacını azaltın
SOLIDWORKS Composer kullanıcıları, ürün geliştirilmesine paralel biçimde düzenli olarak teknik belge oluşturarak süreçlerini basitleştirebilir ve pazara çıkış süresini kısaltabilir. ARENS Controls, LLC şirketinde çalışan Üretim Mühendisi Rob Schwartz ürünlerinden biriyle ilgili olarak şunları söylüyor “İlk parçalar henüz montaj yerine gelmeden talimatlar elimdeydi. Bırakın parça veya montaj gruplarını beklemek zorunda kalmayı, her zamanki süreden daha kısa zamanda çok daha iyi bir içerik hazırlamayı başarmıştım.”

SOLIDWORKS Composer yazılımı, ürün iletişimi ve teknik resimler için 2D ve 3D grafik içerik oluşturmayı kolaylaştırır.


Videoları izleyin                                          Broşürü inceleyin                                          Teklif Alın

SOLIDWORKS® MBD

SOLIDWORKS MBD (Model Bazlı Tanımlama), SOLIDWORKS için çizim gerektirmeyen entegre bir üretim çözümüdür. SOLIDWORKS MBD geleneksel 2D çizimlerini kullanmak yerine, üretim süreci kılavuzluğunu doğrudan 3D olarak yaparak üretimi kolaylaştırır, döngü süresini kısaltır, hataları azaltır ve endüstri standartlarını destekler.

Boyutlar, toleranslar, model verileri, yüzey kaplaması, kaynak sembolleri, Malzeme Listesi (BOM), tablolar, notlar ve diğer gösterimler gibi 3D Ürün İmalat Bilgilerini (PMI) tanımlayın.
3D PMI bilgilerini 3D modellerle birlikte düzgün, yapısal ve kolayca kullanılabilecek bir şekilde düzenleyin.

3D çıktı şablonlarını birden çok değişken [mühendislik çizimleri ve teklif talebi (RFQ) gibi] ve departman [Operasyon, Üretim, Kalite ve Satın Alma gibi] için özelleştirin.
3D verileri ve PMI bilgilerini eDrawings®, 3D PDF ve STP242 gibi endüstri standardı dosya biçimlerinde yayınlayın.comp

31000A Askeri Standardı, ASME Y14.41, ISO 16792 ve DIN ISO 16792 gibi endüstri standartlarını destekler.

3D verilerini doğrudan paylaşarak ve arşivleyerek 2D çizimlere dayanan yeniden modelleme süresini kendiniz ve tedarikçileriniz için ortadan kaldırın.

SOLIDWORKS MBD, 3D Ürün İmalat Bilgilerini (PMI) sektör standardı dosya biçimlerinde tanımlamanıza, düzenlemenize ve yayınlamanıza yardım eder. Üretim sürecine doğrudan 3D olarak rehberlik ederek üretimi kolaylaştırır, döngü süresini kısaltır, hataları azaltır ve endüstri standartlarını destekler.


Videoları izleyin                                          Broşürü inceleyin                                          Teklif Alın

SOLIDWORKS Visualize

SOLIDWORKS Visualization ürünleri, profesyonel fotoğraf kalitesinde resimleri, animasyonları ve diğer 3D içerikleri mümkün olan en hızlı ve kolay biçimde oluşturması gereken herkes için üretilmiştir.

inceleyin                 Videoları izleyin                  Broşürü inceleyin                    Teklif Alın


SOLIDWORKS Inspection

SOLIDWORKS® Inspection; dosyaların SOLIDWORKS, PDF veya TIFF türünde olup olmamasına bağlı olmaksızın mevcut 2D eski verilerinizi kullanarak denetleme belgeleri hazırlamanızı kolaylaştırır.

Bağımsız SOLIDWORKS Inspection uygulaması veya SOLIDWORKS Inspection eklentisiyle kısa sürede balonlu mühendislik teknik resimleri ve denetleme raporları oluşturun.
Tasarımcı veya makine mühendisi tarafından belirtilen Denetleme Ölçüleri ve balon açıklamalarını otomatik olarak ekleyin
Değişiklikleri hızla belirlemek için çizim revizyonlarını ve orijinalleri karşılaştırın
İnceleme ölçümlerini kaydedin ve CMM sonuçlarını içe aktarın.
AS9102 veya PPAP formları gibi standart şablonları kullanarak, tamamlanan balonlu teknik çizimleri PDF olarak ve denetleme sayfalarını Microsoft® Excel® elektronik çalışma tablosu olarak dışa aktarın

SOLIDWORKS Inspection yazılımı, İlk Ürün Muayenesi (FAI) ve proses içi denetleme için balonlu denetleme çizimleri ve denetleme sayfaları oluşturmayı otomatikleştirir. Bu yinelemeli manuel işlemi hızlandırarak zamandan tasarruf edin ve olası hataların önüne geçin.


Videoları izleyin                                          Broşürü inceleyin                                          Teklif Alın