Ücretsiz CAD Programları

SolidWorks tarafından geliştirilip kullanıcılara sunulan birçok ücretsiz CAD araçlarını buradan takip edebilirsiniz.


DraftSight

DraftSight ücretsiz 2D çizim programıdır. DWG dosyaları oluşturmak, üzerinde çalışmak ve başkalarıyla paylaşmak için ideal bir yazılımdır. DraftSight; kullanımı çok kolay 2 Boyutlu CAD ürünüdür. (profesyonel seviyede) Program Türkçe dil desteğine sahiptir.  Programı kurarken mail adresiniz isteyecektir. Mail adresinizi girip onaylayın. Kısa bir süre içinde mail adresinize aktivasyon için link gönderilecektir. Gelen link’i tıklayarak aktivasyonu tamamlayın. Programın lisans anahtarı mail adresinize gönderilecektir.

DraftSight 2017 indirme sayfasına gitmek için tıklayınız.


eDrawings Viewer

Tüm çizim dosyalarını görüntülemek ve yazdırmak için kullanacağınız bir uygulama. Bir grafik dosyasını açmak için onun oluşturulduğu programın bilgisayarınızda olması gerekmiyor. SolidWorks, AutoCad, DWG, DXF dosyalarını destekler.

 SolidWorks, AutoCad, Inventor, Pro/Engineer, CATIA, V5 Unigraphics/NX ve CoCreate programlarından direkt olarak yazdırma işlemi yapabilirsiniz.
Bir çizimdeki bölümleri tek tek açıp istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Yazdırma ve görüntüleme işlemleri bu bölümler için tek tek yapılabilir.
İndirmek İçin TIKLAYIN

BluePrint Now

Ücretsiz çevrimiçi DWG dosya editörü

Daha önce, seyahat edip incelenmek üzere bir DWG dosyası gönderdiysen, DWG dosyaları için bir çeşit görüntüleyici / düzenleyici olan bir bilgisayara gereksinim duyarsın. BluePrint Artık, bu gereksinimi rahatlatarak size herhangi bir yerden yükleme ve prova etme olanağı sunar. Bunu, havaalanı güvenliğine giderken endişelenilecek daha az şey olarak görüyoruz.

Hemen hemen her bilgisayardan DWG dosyaları oluşturun

Bilgisayarınız bir internet bağlantısına sahip olduğu ve Microsoft Silverlight tarafından geliştirildiği sürece, bunu ilham aldığınızda fikirlerinizin taslaklarını oluşturmak için kullanabilirsiniz. Çalıştır düğmesini tıklamanız ve bilgisayarınızın BluePrint’i şimdi başlatmaya hazır olup olmadığını öğrenmeniz yeterlidir.

Paylaşılan Depolama Alanı

Şimdi Çizimler ile sunduğumuz bir konseptin devamı ile BluePrint Now, çizimlerinizi depolamak için size güvenli bir sunucuda yer vereceğim. Bu çizimlere istediğiniz zaman ve bir bağlantıyı e-postayla göndermeye karar verdiğiniz herkes erişebilir. Çiziminizin alıcıları daha sonra web tabanlı bir ortak çalışmada değişiklikleri inceleyebilir veya değişiklik yapabilir (hangisine karar verdiğinizde).


SolidWorks® Explorer

Solidworks ve Autocad dosyalarını görüntüleme·

*Solidworks part dosyalarının hangi montajlarda kullanıldığını bulma

*Solidworks dosyalarını indeksleme

*Montaj dosyalarını etkilemeyecek şekilde part dosyalarının ismini değiştirme ya da konumunu değiştirme

İndirmek İçin TIKLAYIN.