MasterCAM Çözümleri

Mastercam, en temelinden son derece kompleks işlemlere kadar, her tür programlama için CAD / CAM yazılım araçları sunar.

2 eksenli işleme, çok eksenli frezeleme ve torna, tel EDM, yönlendirici uygulamaları, serbest biçimli sanatsal modelleme ve kesim, 3D tasarım, taslak hazırlama, yüzey ve katı modelleme – işleme talimatlarınız ne olursa olsun, bütçeniz ve uygulamanız için bir Mastercam ürünü mutlaka vardır.

Mastercam Dynamic Motion teknolojisi, makine süresini% 75’e kadar azaltabilir.

Mastercam Dynamic Motion,  herhangi bir makinadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Mastercam Dynamic Motion teknolojisi, takım ömrünü uzatır, çevrim süresini azaltır, aşınmayı azaltır sert malzemeleri daha kolay keser.

Mastercam, her türlü programlama için en temelinden son derece karmaşık olanlara kadar CAD / CAM yazılım araçları sunar.

2 eksenli işleme, çok eksenli frezeleme ve torna, tel EDM, yönlendirici uygulamaları, serbest form sanatsal modelleme ve kesim, 3D tasarım, taslak hazırlama, yüzey ve katı modelleme.

MASTERCAM PAKETLERİ


Mastercam Frezeleme

2,5 eksenden 5 eksene kadar parametrik takım yolları üreten mastercam modülleri; hızlı ve esnek yapısıyla beraber, mükemmel takım yolları sunar.

Günümüzün yeni nesil işlemesi olan Dinamik Hareket takımyolu teknolojisini kullanarak işleme sürenizi %60’a kadar kısaltabilir, takım ömrünü %70’lere kadar uzatabilirsiniz. Takım yollarının çizgisel ve katı kontrolünü ve doğrulamasını sağlar.

inceleyin
Mastercam Tornalama

Mastercam torna modülü 2D yüzey ve katı model geometri ile bağlantılı çalışan güçlü bir tornalama programıdır.

Geometride yapılan değişililik aynı anda takım yoluna da yansımaktadır.

Günümüzün yeni nesil kesme teknolojisi olan dinamik hareket ve talaş kırarak kaba boşaltma takım yollarını kullanarak işleme zamanını azaltır verimliliği artırır.

inceleyin
Mastercam Tel Erezyon

2 eksenden 4 eksene kadar 2 veya 3 boyutlu geometrilerle entegre ve ilişkili çalışan kullanımı kolay, güçlü tel erezyon CAD/CAM programıdır.

Tel kafes, Yüzeylere ilaveten KATI Modeller üzerinden çalışabilir, ayrıca FREZE modülü ile birlikte de kullanmak mümkündür, aynı parça için takımyolu yöneticisinde hem Freze hem Tel Erezyon operasyonları oluşur.

inceleyin
Mastercam Design

Güçlü Üç Boyutlu (3D) KATI (Solid) ve Yüzey modellemelerini içeren Mastercam Design modülü; hem mekanik tasarımlarınızı ve modellerinizi yapmanızı sağlar hem de Freze, Torna, Ahşap İşleme ve Tel Erezyon CAM modülleri için alt yapı ve tasarımlar oluşturur.

CAM işlemleri için çok kolaylıklar sağlayan özelliklere sahiptir.


Mastercam Router

Mastercam Router programı ahşap işleme tezgahları için geliştirilmiş üzerinde pek çok fonksiyonu bulunan güçlü bir CAD/CAM yazılımıdır.

Blok delme, kafadan 5 eksen işleme, min. fireye göre dizgi (nesting) gibi bir çok özelliği içinde barındırır.

 

inceleyin
Mastercam® for SOLIDWORKS®

Dünya CAM pazarı lideri Mastercam, yine Dünya Mekanik Tasarım lideri SOLIDWORKS ile Altın Ortak (Gold Partner) olarak SOLIDWORKS platformunun (arayüzünde) üzerinde çalışan mükemmel uyumlu güçlü takımyolu stratejilerine sahip CAM yazılımıdır.

Tüm Mastercam modülleri çalışabilmektedir.

 

inceleyin
ÇOK EKSENLİ İŞLEME Mastercam Freze-Torna

FREZELEME ve TORNALAMA gibi birden çok fonksiyona sahip tezgahları (Mill-Turn) programlamak için MasterCAM tarafından özel geliştirilmiş eşsiz ve güçlü bir CAD/CAM yazılımıdır. Tüm operasyonların senkronize ve eş zamanlı çalışmasını sağlar ve direk makina yapısını ve görünümünü içeren canlı kesme simülasyonu ile işlemenin kontrolünü sağlar.

 

inceleyin
Mastercam Swiss

Mastercam Swiss Expert, CNC Kayar Otomat Tezgahalarını grafik tabanlı ve hılzı, kolay, hatasız ve hassas programlama için geliştirilen, konusunda uzman CAD/CAM yazılımıdır. Tüm operasyonların senkronize ve eş zamanlı çalışmasını sağlar ve direk makina yapısını ve görünümünü içeren canlı kesme simülasyonu ile işlemenin kontrolünü sağlar.

inceleyin

 Mastercam’in Güçlü Eklentileri

Productivity
Productivity yazılım Renishaw problarla uyumlu ve entegre şekilde çalışmaktadır.
Otomatik parça sıfırlama, takım boyu ofseti ve çapı, fikstür doğrultması vb. özellikler içermektedir.
Parça ile CAD data arasındaki denetleme ve kontrolü yapabilmektedir. Detaylı ölçüm raporunu otomatik hazırlar.Takım kırılması veya aşınması durumunda iş parçasına otomatik paso vererek hatalı ürünü önler.

Mastercam Port Expert
İçi boş parçaları işleme uzmanıdır. Program hazırlama süresini ve işleme zamanını minimize eder. Takım yolu hareketlerini titreşimsiz ve düzgün çıkarması sayesinde ileri düzey yüzey kalitesi sunar. Mastercam Mill 3D veya Mastercam Router 3D yazılımlarına eklenebilir.

Mastercam Blade Expert
Tekrar eden pervane kanadı tipi parçaları işleme uzmanıdır. Mastercam Mill 3D veya Mastercam Router 3D yazılımlarına eklenebilir.

Curve and Drill 5-Eksen
5 eksen eğri ve delik delme operasyonları için güvenilir ve hızlı çözümler sunar. 5 eksen için ekonomik bir çözümdür.

Çeviriciler (Data Translators)
IGES, Parasolid®, SAT (ACIS solids), AutoCAD® (DXF, DWG), Autodesk® Inventor® (IPT, IAM), SOLIDWORKS® (SLDPRT, SLDASM, SLDDRW), Solid Edge®, STEP, EPS, CADL, STL, VDA, ve ASCII
çevirici içerir. CATIA®, Pro/E® ve daha fazlasını direk çevirir.

Mastercam Art
Güçlü organik yüzey modelleme ve işleme teknolojileri sunar. 2D sketch, ekran görüntüsü, fotoğraf veya CAD data üzerinden organik yüzeyler oluşturarak basit ve kolay şekilde takım yolları üretebilirsiniz. Sanatsal tip işler için ideal çözüm sunar.

Mastercam Direct
SOLIDWORKS Yazılım içersine eklenti yapılarak tek tuş ile tasarımınızı Mastercam’e yollayıp CAM operasyonunuza devam edebilirisniz. Benzer şekillerde Solid Edge ve AutoCAD yazılımlarında da çalışabilmektedir.

MASTERCAM KULLANICILARI İÇİN BİR ÇOK EKLENTİ ÜRÜN

Mastercam’in açık yaklaşımı sayesinde; dünyadaki kullanıcılar veya yazılım geliştiricileri Mastercam ürünleri ile uyumlu çalışan yeni eklenti ürünler geliştirebilirler.

Robot Kontrol
Robotları grafik tabanlı robota bağlı olmadan masa başından programlamak için geliştirilen eklenti; RobotMaster CAD/CAM Yazılımı.

inceleyin

Kalıp Çekirdek / Kavite Ayırma
Karmaşık ve hassas kalıplar için kısa ve kolay ayırma çözümleri sunan eşsiz eklenti paketidir.

EDM Elektrot Oluşturma
CAD Data üzerinden otomatik elektrot üretebileceğiniz eklenti paketidir.

Kontrol ve Tersine Mühendislik
Nokta verilerinden işlenecek modele hızlı varmak için kopyalama. Belirli sektörler için uzmanlaşmış işlevler yaratır; örneğin havacılık.

Takım ön ayarlama
Makinanızda ve işlediğiniz parçalarda kullanılan takımlara ait bilgileri hızlıca otomatik çıkarır ve ISO standartlarına uygun ve grafiksel olarak raporlar.


Mastercam 2017 ‘nin Kurulumu TÜRKÇE ’dir
Mastercam 2017 ‘nin Arayüzü ve Menüleri (Kullanımı) TÜRKÇE ’dir.
Mastercam 2017 ‘nin TÜRKÇE Kullanım Kitapları ve TÜRKÇE Eğitim Videoları vardır.