Tool Designer Enhancements

3D Takımın Kompanzasyon Noktasını Ayarlama

Üreticinin sağladığı değişen kalite ve doğruluktaki modellerle doğru bir 3D takım tanımı oluşturmanıza yardımcı olmak için, artık takımın compensation noktasında ince ayarlamalar yapabilirsiniz. İşleve girmek için compensation sayfasındaki Hassas Ayar düğmesini tıklayın. Aracın sağlam modelleri kaybolur ve dinamik gnomon başlangıç noktasında görüntülenir. Daha sonra geometriyi taşımayı veya the gnomon’u yeniden konumlandırmayı seçebilirsiniz.

The "Compensation" page of the "Tool Designer" function panel, with "Fine Adjustment" highlighted.

Çoklu Tanımlarla Uçlar Oluşturma

3D araçlardaki kesici uçlar artık farklı telafi yöntemleri, ikinci köşe tanımları, kesim desenleri vb. İle bir kesici uç sürümleri oluşturmanıza izin veren çoklu tanımları destekleyebilir. Takım Tasarımcısının Ekler sayfasında, ekleme listesine sağ tıklayın ve açılır menüden Yeni Kesme Tanımı’nı seçin. Mastercam daha sonra bir kesici uç tanımı tanımlamak için bir grup seçenek içeren Uçlar sayfasını görüntüler.

The "Inserts" page right-click menu, with the "New Cutting Definition" option highlighted.  A 3D tool showing the cutting definition.

Ayrıca, her ekleme tanımı için ilgili bilgileri görüntüleyen Ayrıntılar bölümü vardır.

The "Details" section of the "Inserts" page.

Birden Çok Ekleme ile 3D Takımlar Oluşturma

Mastercam’in 3D araçları artık takım tasarımcısı panelinin Ekler sayfasında bulunan bu yeni işlevsellik ile birden fazla eki destekliyor. Tek kesici uçlu modellerde olduğu gibi çoklu kesici uçları tanımlarsınız. Ekleme listesine sağ tıklayın ve açılır menüden Yeni Ekleme’yi seçin. Mastercam daha sonra, önceki 3B araçlarında olduğu gibi yeni eki tanımladığınız Ekle sayfasını görüntüler. Tanımladığınız her kesici uç, ekleme listesine eklenir.

The "Inserts" page of a 3D tool with multiple inserts.

A 3D tool with multiple inserts displayed in the graphics window.

Makine Bağlantı Düzlemini Sıfırlama

Önceden, rakım tasarımcısı’ndaki tutucu modeli değiştirilirken, makine bağlantı düzlemi doldurulmuştu. Tutucuyu değiştirdikten sonra makine bağlantısının doğru kalması pek olası olmadığından, makine bağlantı düzlemi şimdi sıfırlanır.

Ayrıca, artık makine bağlantı düzlemi için adlandırılmış bir düzlem seçebilirsiniz. Düzlem Seçimi iletişim kutusunu görüntülemek için Tutucu sayfasındaki Adlandırılmış düzlemi seç düğmesini tıklayın. Düzlemi seçtikten sonra, yeniden konumlandırma işlevi doğru merkez konumunu seçebilmeniz için başlatılır.

The "Holder" page with hte "Select named plane" button selected, opening the "Plane Selection" dialog box.

Sınırları Ayarlamak için Geliştirilmiş Görsel Geri Bildirim

Mastercam artık Takım Tasarımcısının Sınır sayfasındaki takım sınırını ayarlarken, ayarlanan düzlemin yerini yarı saydam bir dikdörtgen olarak görüntüler.

A 3D tool in the graphics window, with an improved visual tool boundary.