Support for Collets and Collet Chucks

Mastercam Freze-Torna artık chucks ve collets ayrı bileşen türleri olarak desteklemektedir. Bu, Mill-Turn tarafından doğrudan desteklenebilecek makine yelpazesini büyük ölçüde genişletir. Aşağıdaki resim yeni bileşenlerin bir örneğini göstermektedir.

A collet component shown in Machine Simulation.

Collets ve collet chucks makine simülasyonu tarafından tamamen desteklenir. Parametrik olarak modellenebilirler veya bileşenin sağlam bir modelini seçebilirsiniz.

Bu işlevsellik, yalnızca makine geliştiricileri için değil, tüm Freze-Torna kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Mastercam’in bileşen kütüphanesi’ni kullanarak collets ve collet chucks oluşturun ve bunları diğer chucks and chuck jaws ile kütüphanelerde düzenleyin. Ardından makinenizi Mastercam’e yükledikten sonra, freze-torna’nın iş ayarı programının bir parçası olarak istediğiniz bileşenleri seçmeniz yeterlidir.

The "Groups" dialog box, highlighting the new "Collet Chuck Group" and "Collet Group" options.

Makinenizi Mastercam’e yükledikten sonra, makinenize bir a collet chuck and collet. takmak için iş ayarı’ndaki makine yapılandırma sayfasını kullanın. Chucks and jaws varsayılan olarak önceden monte edilmişse, bir collet chuck and collet seçmeden önce bunları çıkarın.

The "Machine Configuration" page in Job Setup, highlighting the new collet and collet chuck selections.