Genişlik veya Derinliğe Göre Pah Deliklerinin İşlenmesi

Genişlik veya Derinliğe Göre Pah Deliklerinin İşlenmesi

Mastercam 2021, yemi takımyolu olan pah matkap seçeneği sunar.Eğik açılı araçları kullanarak Pah Matkap takımyolu, istenen genişlik veya derinliğe göre doğru derinliği hesapladıktan sonra delikleri pahlar. Pah Delme takımyolu aynı zamanda farklı çaplarda veya boyutlarda (veya farklı düzlemlerde bulunan) delikler seçmenize ve bunları tek bir takım ile tek bir işlemde işlemenize olanak tanır.

The new Chamfer Drill toolpath shown in Mastercam Simulator.

Sadece matkapla değil, konik uçlu herhangi bir takımı da kullanabilirsiniz. Diğer matkap işlemleri gibi, 3, 4 veya 5 eksen çıktısı seçmek için takım eksen kontrol sayfasını kullanabilirsiniz. 4 veya 5 ensek çıktısı seçerek güvenli bölge gibi ek çoklu eksen özelliklere erişebilirsiniz.

Takımyolu oluşturmak için, 2D freze takımyollarının delik yapma bölümünde pah matkap seçeneğini seçiniz. Daha sonra, grafik penceresinde, özellikler listesine eklemek istediğiniz elemanları seçiniz. Seçimlerinizi yapmak ve değiştirmek için aşağıdaki yöntemleri kullanın:

  • Eklenecek veya silinecek öğeleri özellikler listesinden seçin.
  • Click or use window selection to choose solid holes, solid arc edges, wireframe arcs, lines, points, or AutoCursor positions.
  • Eşleşen tüm yarı çap katı özelliklerini seçmek için [Ctrl+Click] tuşuna tıklayınız.
  • Başlangıç seçimi gibi aynı vektörde tüm eşleşen yarı çapı kapı özellikleri seçmek için [Ctrl+Shift+Click] tuşuna tıklayınız.
  • Yönü değiştirmek için seçili bir katının özelliğinin okunu değiştiriniz.

Pah matkap, freze takımyolları bağlamsal sekmesinde 2D galerisine yerleştirilmiştir.

The "2D" gallery on with "Chamfer Drill" highlighted.

NOTECurrently, Chamfer Drill uses longhand output. Canned cycles are not available at this time.