Elemanları Sararak Sınırlardan Blok Oluşturmak

Mastercam 2021’de bir sınırlayıcı kutu oluştururken, yeni wrap seçeneği mümkün olan en küçük sınırlayıcı kutuyu oluşturmanıza olanak tanır.

The "Bounding Box" function pane with the new "Wrap" and "Wrap Settings" highlighted.

İşlev panelindeki Temel sekmesinde Wrap sekmesini seçin. Wrap sekmesi, sınırlayıcı kutuyu seçili geometrinin en büyük, en düz yüzü boyunca hizalar. Ardından, aşağıdaki yöntemlerden Mastercam’in sınırlayıcı kutunun şeklini nasıl oluşturacağını seçin:

Siluet sınırı, seçili elemanların çevresinde bir sınır eğrisi oluşturur ve ardından sınırlayıcı kutuyu katı veya mesh olarak uzatır.

A part with "Wrap Settings" set to "Silhouette boundary".

Minimum hacim, sınırlayıcı kutuyu oluşturmak için seçili katı üzerinde sanal olarak bir mesh örter(drape). Bu, minimum hacimli bir sınırlayıcı kutu ile sonuçlanır. Daha sonra Ek ofset ve ek toleransı ayarlayabilirsiniz.

A part with "Wrap Settings" set to "Minimum volume".

Ek ofset parametresi, sınırlayıcı kutuya boyut eklemek için bir 3B ofset değeri belirlemenize olanak tanır. Ofset tolerans değeri, ofset sınırlama kutusunun doğruluğunu ayarlar.

Ek olarak,  Orientation grubu altındaki Otomatik seçeneği artık seçilen Şekil için her zaman mümkün olan en küçük sonucu sağlar. Otomatik ayrıca artık yalnızca katılar yerine tüm Mastercam eleman türlerini destekliyor.