GÜNÜMÜZÜN ve GELECEĞİN İMALATÇILARI FUARDA BULUŞTU !

 

Ses3000 CNC, Topkapı Okulları’nın düzenlediği I. Kariyer ve Teknoloji Günleri kapsamında kurulan fuara katıldı.
Topkapı Okulları İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 8-9-10 Mayıs’ta düzenlenen I. Kariyer ve Teknoloji Günleri Fuarı öğrencilerin, destekleyen firma ve kuruluşların da destekleriyle kapılarını ziyaretçilere açtı.
Türk Sanayii ve Üretiminde önde gelen pek çok firmanın katıldığı fuar; okulun kurucusu Tahir Fırat ŞUEKİNCİ, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahattin KAYAS, İOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat TUNALI ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit ÜNAL ve Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN’in yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Konuşmalarda Türkiye’nin Sanayi ve Üretimdeki durumu, katma değerli üretimin gerekliliği, yüksek teknolojiyle üretim ve gençlerin Türk sanayisindeki önemi vurgulandı.
Konuşmaların ardından Fuar alanına geçen konuklar İOSB Mesleki ve Teknik A.L. öğrencilerinin ve fuara destekçi olarak gelen pek çok firmanın stantlarını tek tek ziyaret ettiler.
Fuar kapsamında düzenlenen seminerler, Ses3000 CNC firması Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Müh. Erdal GAMSIZ’ın sunumuyla gerçekleşen “Endüstri 4.0 ve Üretimin Geleceğini Şekillendirmek” ile başladı.
Seminerde Endüstri 4.0’ın ne anlama geldiği, Türkiye’nin buna hazırlık durumu, katma değerli üretimin yüksek teknoloji makineler ve yazılımlarla nasıl gerçekleşebileceği anlatıldı. İnteraktif olarak gerçekleşen seminerde yüksek öğrenci katılımı sağlandı.

Seminer sonunda Dr. Erdal GAMSIZ öğrencilere de sürpriz yaparak seçilecek 15 öğrencinin hiçbir ücret alınmadan tam kapsamlı MASTERCAM eğitimi alacağını açıkladı.

Kariyer ve Teknoloji Günleri fuarı 9 ve 10 Mayıs’ta devam edecek. Ses3000 CNC’nin düzenlediği High-Speed CAD/CAM yarışması 9 Mayıs’ta öğrencilerin Mastercam becerilerini test edip dereceye girenlere ödüller dağıtacak.