CNC Servis Kampanyası

MAKİNANIZIN BAKIMI BAŞKA BAHARA KALMASIN!!!

PLANLI BAKIMIN AVANTAJLARI

Üretimdeki en büyük kazanç BAKIMDAN Geçer!!! Planlı bakımın en büyük ekonomik faydası makinanın plansız ve beklenmedik durma zamanlarını en aza indirmektir. Planlı durmalar bir şekilde telafi edilebilir, ancak üretim için bir planlama yaptığınız belirli sayıdaki ürünü, belirli bir zamanda işleyip teslim etmeniz gerekiyor ve her şey planlandığı gibi giderken, birden makinada arıza oluşuyor ve bu arızanın giderilmesi için harcanan zaman, sizin işlerinizi zamanında teslim edememenize sebep olarak hem maddi kayba hem de prestij kaybına neden oluyor. Bir işletmede istenmeyen en kötü durum budur. Planlı bakım yapılarak bu istenmeyen durumlar en aza indirilebilir.

Planlı bakım sırasında, ömrünü doldurmuş parçalar değiştirilerek, ileride bu parçalardan kaynaklanabilecek arızalar da engellenmiş olur. Aynı zamanda potansiyel sorun çıkartabilecek parçalar tespit edilip bunlarında değişimi sağlanmış olur.

Planlı bakım yapan firmalarda gördüğümüz en önemli husus; makinanın ekonomik kullanım ömrünün, bakım yaptırmayan firmalara göre %50 daha uzun olmasıdır. Planlı bakım yaptıran müşterilerin makinalarının hassasiyet değerleri devamlı gözetim altında tutulduğundan dolayı, hassas üretim yapması güvence altına alınmış olur. Periyodik bakım yaptıran müşterilerin makinalarının ikinci el değerleri de yükselir.

Ses3000 CNC Bakımı ile Makinalarınızı Daima Hassas Tutun.

Ses3000 CNC olarak periyodik bakıma çok fazla önem vermekteyiz. Biliyoruz ki bakımlı makinalarda arıza oranı çok düşük ve hassasiyet oranı çok yüksektir. Bu da müşteri memnuniyeti sağlar. Periyodik bakım anlaşması yapan firmalara 6 aylık periyotlarla, yılda iki defa bakım hizmetini bedelsiz olarak vermekteyiz, ayrıca bakım anlaşması olan firmalar bir yıl boyunca oluşacak arızalar için ekstra bir işçilik bedeli ödemezler. Parçalarda da %10-20 arası ek indirim uygulanır.

DOĞRU PLANLI BAKIM NASIL OLMALIDIR.

Makinanın çalışma saati, vardiya durumu, işlenen parçanın cinsi, tezgahın cinsi, müşterinin tezgahı kullanma tarzına göre bakım süreleri ve bakım periyodları değişebilir. Normal çalışma şartlarında çalışan bir makine için günlük, haftalık, aylık ve yıllık planlı bakım çizelgemiz bulunmaktadır.

 

BAKIMDA YAPILMASI GEREKENLER 41 MADDE KONTROLÜ

 1. Makinanın terazisinin kontrolü.
 1. Makinanın yağlama sisteminin kontrolü.
 2. Yağlama dozajlamalarının kontrolü.
 3. Kızaklarda çizik kontrolü.
 4. Kızaklarda darbe kontrolü.
 5. Kızak yağ deposunun temizlenmesi

….

….

 1. Eksenlerinin diklik kontrolü 300mm bar ile ile X-Z
 2. ….
 3. Spindle salgı kontrolü 300mm bar ile 100mm deki değer
 4. …..
 5. Spindle Ses ve Titreşim kontrolü
 6. Tablanın paralellik kontrolü 300 mm gönye ile X yönünde
 7. X ekseni boşluk kontrolü
 8. Backlash kontrolü x y ve z eksenleri için

…….

…….

 1. Makine çalışır vaziyette teslim edilmesi.