SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS® CAM, CNC Tezgahlarınıza SOLIDWORKS arayüzünden çıkmadan aynı ekranda Parça/Montaj tasarımları üzerinden ve Parça toleranslarına göre takımyolları oluşturarak NC (G & M) kodları çıkarır. Simülasyon yapar ve İşleme zamanını gösterir.

SOLIDWORKS® CAM, tasarım ve imalat süreçlerini tek bir sistemde entegre etmenizi sağlayan ve beklenmedik maliyetlerden ve zamanında ürünleri bitirmede gecikmelerden kaçınmak için tasarımın daha erken aşamasında değerlendirilmesini sağlayan tam entegre, Bilgi Tabanlı bir teknolojidir.

Ürün geliştirme çalışmalarını hızlandırmak ve CNC makineleri programlamak gibi mevcut geliştirme sürecinde hataya eğilimli, zaman alıcı ve tekrar eden manuel adımları azaltmak için 3D CAD modelindeki zengin içeriği ve imalat verilerini kullanır.

SOLIDWORKS CAM, SOLIDWORKS Masaüstünün tüm sürümlerine eklentidir. Size şunları yapma imkanı sunar:

  • Bazı geometri tiplerini yalnızca CAD özellikleri olarak değil aynı zamanda bu özelliklerin ne kadarının üretileceğini ve hatta üretim maliyetinin ne kadar olacağını anlamak için tanımak
  • Toleransları ve yüzey nihai (finiş) değerlerini okur ve ürünün nasıl üretileceği ile ilgili kararları verir.
  • Kullanmayı sevdiğiniz en iyi üretim stratejilerini otomatik olarak uygular, böylece imalat süreçleri yalnızca daha hızlı değil aynı zamanda daha standart hale getirilebilir.
  • Parçanın tüm yönlerinin önceden açıklanması için alıntılamayı otomatikleştirir ve geleneksel yöntemlerle karşılaştırır.

SOLIDWORKS CAM Özellikleri arasında ayrıca şunlar bulunur:

  • Model Tabanlı Tanımlama (MBD – Model Based Definition), işleme stratejilerinin tolerans özelliklerine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlamak için kullanılır.
  • Otomatik Unsur (Özellik) Tanıma, prizmatik parçaların programlama standartlarına referans verirken otomatik olarak programlanmasını sağlar.
  • 2.5 eksen işlevselliği, Parça ve montaj tasarımları için de geçerlidir. Direk montajlardan CAM işlemleri yapmak mümkündür.