Taşmış UV ile Akış Çizgileri Oluşturma ve Kontrol Etmek

Mastercam2022 ‘deki TASARIM (Design) gelişmelerin ve yeniliklerin birisi Taşmış UV ile Akış Çizgileri Oluşturma ve Kontrol Etmek fonksiyonudur.

Taşmış UV ile Akış Çizgileri Oluşturma ve Kontrol Etmek videosunu izleyebilirsiniz.

Taşmış UV ile Akış Çizgileri Oluşturma ve Kontrol Etmek

Mastercam 2022, yeni Taşma UV işlevini sunar. Flowline grubundaki Yüzeyler sekmesinde yer alan Overflow UV, bağlantılı bir dizi yüzey üzerinde istenen UV akışına sahip tek bir birleşik yüzey oluşturur. Akış çizgisi takım yollarıyla kullanım için tutarsız akışlara sahip birden çok yüzeyi tek bir yüzeyle değiştirmenize olanak tanır. Ayrıca genel modelleme için yüzeyleri basitçe yapabilirsiniz.

The "Surfaces" tab with "Overflow UV" highlighted.

Yüzeyler sekmesinden Taşma UV’yi seçin ve akış yüzeyinizi seçin. Seçiminizi onayladıktan sonra, Overflow UV hedeflerinizden küçük boşlukları ve delikleri kapatan tek bir NURBS yüzeyi oluşturur. Varsayılan olarak işlev, hedef yüzeyleri taşma yüzeyinin sınırlarına kadar kırpar. Yüzey kümesini korumak istiyorsanız, kümeye yeni bir yüzey yansıtmak için Hedef yüzeyleri kırp seçeneğini kullanın.

Before, during, and after images of "Overflow UV" used on a part in the graphics window.

İşlev paneli, UV akış çizgilerinin görselleştirilmesini ve akış yüzeyinin hedef yüzeylere nasıl yansıtıldığını değiştirmenizi sağlar. Varsayılan olarak işlev, akış yüzeyini hedeflere yansıtmak için mevcut inşaat düzlemini (C düzlemi) kullanır.

The "Overflow UV" function panel.

 

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.