Takım Erişimi Kontrolü Geliştirmeleri

Mastercam2022 ‘deki gelişmelerin ve yeniliklerin bir diğeri takım erişimi kontrolü ile ilgili geliştirmelerdir. Bu alanda Mastercam2022 ‘de oldukça faydalı gelişmeler vardır. 

Takım Erişimi Kontrolü videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Aşağıda, Freze Takımyolları bağlamsal sekmesinde bulunan Takım Erişimini Kontrol Et işlevindeki geliştirmeler listelenmiştir.

Takım Erişim Kontrolü ile Ters Açılar Nedeniyle Ulaşılamayan Alanları Bulma

Takım Erişimi Kontrolü artık bir modelin alttan kesme nedeniyle erişilemeyen alanlarını gösteriyor. Modeli renklendirmek için Ulaşılamaz (alttan kesilmiş) seçeneğini kullanın. Bu, modellerinizdeki kesintileri görsel olarak tespit etmenize ve programlama sırasında daha bilinçli kararlar vermenize olanak tanır.

“Ulaşılamıyor (alttan kesme)” vurgulanmış olarak “Takım Erişimini Kontrol Et” işlev paneli.

"Ulaşılamıyor (alttan kesme)" vurgulanmış olarak "Takım Erişimini Kontrol Et" işlev paneli.

Bu komutu oluşturduğunuz operasyonlardaki takımyollarına uyguladığınızda sonuçları ekranda grafik olarak ekrana verir. Aşağıdaki örnekte, alanlar koyu mavi renklendirilerek alttan kesme nedeniyle modelin ulaşılamayan alanlarını göstermektedir.

Takım Erişimi Kontrolü ile ulaşılamayan yerlerin grafik gösterimi.Açık mavi renklendirilmiş alanlar takımın erişebileceği ve dolayısı ile işleyebileceği yerleri göstermektedir.
Kırmızı renklendirilmiş alanlar takımın erişemeyeceği ve dolayısı ile işleyemeyeceği yerleri göstermektedir.
Sarı renkli alanlar takım tutucusunun erişemeyeceği ve dolayısı ile işleyemeyeceği yerleri göstermektedir.

Parça Dosyasında Yüklenen Takımlara Erişme

Artık Takım Erişimini kullanırken, Takım açılır menüsünden parça dosyasına yüklenen takımlara erişebilirsiniz. Mastercam, desteklenmeyen takımları listeden otomatik olarak filtreler. Yalnızca Düz, Köşe Radyüslü ve Küre parmak freze takımları desteklenir. Bu, takımlarınızı oluşturmak için işlev panelindeki seçenekleri değiştirmek yerine, parçanızı önceden hazırlamış olduğunuz takımlarla kontrol etmenize olanak tanır.

"Takım" açılır menüsünün açık olduğu "Takım Erişimini Kontrol Et" işlev paneli.

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.