Stok Kullanırken Kaba İşleme Takım Çapını ve Köşe Yarıçapını Kontrol Etmek

Mastercam2022 ‘deki gelişmelerin ve yeniliklerin önemlilerinden birisi; Stok Kullanırken Kaba İşleme Takım Çapını ve Köşe Yarıçapını Kontrol Etmektir. 

Dinamik OptiKABA Takımyolu videosunu izleyebilirsiniz.

 

Stok Kullanırken Kaba İşleme Takım Çapını ve Köşe Yarıçapını Kontrol Etmek

Mastercam, 3B yüksek hız, 2B Alan Frezeleme ve 2B Dinamik Freze takımyolları için Stok sayfasındaki Kaba İşleme aracı seçeneğinde bir geliştirme içerir. Önceki sürümlerde, Mastercam ayarlanan kesici takım çapının son işlem takımı çapından küçük olması durumunda işlenecek malzeme olmadığını varsayıyor ve bir hata mesajı gösteriyordu.

The "Roughing Tool" options highlighted on the "Stock" page.

Mastercam 2022’de, ayarlanan Çap bitirme aracından daha küçükse Mastercam, bitirme hareketini ayarlamadan önce Köşe yarıçapı parametresini kontrol eder. Mastercam bir sorun algılarsa aşağıdaki uyarıyı alırsınız:

The error message.

Örneğin, aşağıda gösterilen parça ilk olarak Takım çapı 16 ve Köşe yarıçapı 2 olan bir sivri uçlu parmak freze kullanılarak bir Sınır Çizgisi takım yolu ile işlenir.

The first toolpath on the part.

İkinci takım yolu, Takım çapı 20 ve Köşe yarıçapı 0 olan bir düz parmak freze kullanılarak işlenir.

The second toolpath on the part.

Önceki sürümlerde bir hata alırsınız ve takım yolu oluşturmaz. Artık, Mastercam yeni ölçütlere dayalı bir takım yolu oluşturur.

 

Freze Takımyolları bağlamsal sekmesindeki 3D galeriden Dinamik OptiKABA takımyoluna erişebilirsiniz.

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.