Mesh Ağ Tasarımları (Gövdeleri) Düzenlemek ve Oluşturmak

Mastercam2022 ‘deki TASARIM (Design) gelişmelerin ve yeniliklerin başında Mesh Ağ Tasarımları (Gövdeleri) Düzenlemek ve Oluşturmak gelmektedir.

Mesh Ağ Tasarımları (Gövdeleri) Düzenlemek ve Oluşturmak videosunu izleyebilirsiniz.

Mesh Ağ Tasarımları (Gövdeleri) Düzenlemek ve Oluşturmak

Mastercam 2022’de artık bir katı veya yüzeyi stereolitografi (STL) dosyasına kaydetmeniz ve ardından bir ağ oluşturmak için parça dosyanızda birleştirmeniz gerekmez. Tüm temel işlevler artık ağ gövdeleri oluşturabilir.

The "Mesh" tab.

Bir ağ oluşturmak için işlev panelinde Ağ öğesi türünü seçin. Varlıklardan Kafesler işlevi, birden çok yüzey, katı gövde, ağ varlığı veya yönden tek bir ağ oluşturmanıza olanak tanır.

The "Primitive Block" function panel, with the "Mesh" option highlighted.

Aşağıda listelenen işlevler, artık ağ varlıklarıyla etkileşime girme yeteneğini içerir.

 • Dinamik Analizi (Ana Sayfa sekmesinde): Bir ağı dinamik olarak tüm yönleriyle analiz eder.
 • Düzlemle Eğri Dilim, Eğri Boyunca Eğri Dilim ve Kesişimde Eğri (Tel Kafes sekmesinde): Artık diğer işlemlerde kullanmak üzere kafeslerde tel kafes oluşturmak için yüzeyler, katılar ve tel kafes ile birlikte kafesleri de destekleyin. Örneğin, bir giriş portu için taranan verileri, loftlu yüzeyler veya katılar oluşturmak için kullanabileceğiniz kesitlere dönüştürmek için.
 • Dinamik Nokta (Tel Kafes sekmesinde): Bir ağ üzerinde dinamik olarak noktalar oluşturur.
 • Çizgiden Noktaya Normal, Çizgi Normalden Izgaraya ve Çizgi Boyunca Normal (Tel Çerçeve sekmesinde): Çok eksenli bir takım yolunda takım eksenini kontrol etmek için bir ağ üzerinde normal çizgiler oluşturun.
 • Sökme (Model Hazırlama sekmesinde): Birden çok ağı belirli bir düzlemde düzenler.
 • Normali Değiştir (Yüzeyler sekmesinde): Bir ağın normal yönünü tersine çevirir.
 • Proje (Dönüştür sekmesinde): Artık yüzeyler ve katılarla birlikte ağları da destekliyor.
 • Geometri Yerleştirme/Takımyolu Yerleştirme (Dönüştür sekmesi ve Takımyolları bağlamsal sekmelerinde): Parçaları işleme yüzeylerine veya eklemeli üretime sığdırmak için kafesleri yuvalar.
 • Kesişmede Değiştir (Tel Çerçeve sekmesinde): Tel çerçeve öğelerinin bir ağ ile kesiştiği bir noktayı keser, budar veya oluşturur.

 

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

  (*)Doldurulması zorunlu alanlar.