Freze-Torna (Mill-Turn)‘de Ara Yataklarla Çalışmak

Mastercam2022 ‘deki FREZE-TORNA (Mill-Turn) gelişmelerin ve yeniliklerin önemlilerinden birisi Ara Yataklarla (Lünetler) Çalışmalardaki Geliştirmelerdir.

Freze-Torna (Mill-Turn)‘de Ara Yataklarla Çalışmak videosunu izleyebilirsiniz.

Freze-Torna (Mill-Turn)‘de Ara Yataklarla Çalışmak

Mastercam 2022, Mill-Turn için istikrarlı dinlenme desteği sunuyor. Bu, işleme prosesi boyunca sabit dayanakları hassas bir şekilde konumlandırmanıza ve simüle etmenize olanak tanır ve tornalama, frezeleme ve parça taşıma işlemlerine parça desteği özelliği ekler. Buna şunlar dahildir:

  • Kuleye monte edilmiş veya bağımsız sabit dayanımlar için oluşturduğunuz yeni bileşen türleri. Kollar ve pistonlar için alt bileşen tipleri, modüler bir yaklaşımla bileşenleri hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.
  • Takım bulucular, mandrenler, çeneler ve rekolteler için kullanılan aynı kitaplıklarda sabit dayanaları düzenleyen gelişmiş bileşen kitaplıkları. Bu, makinenizi yapılandırmak için gereken tüm bileşenleri tek bir kitaplıktan kolayca seçmenizi ve yüklemenizi sağlar.
  • Her düzenli dinlenme türü için özel işlemler, her bir hareketi tam olarak programlamanıza olanak tanır. Belirli sabit dinlenme olaylarıyla eşitlemeler oluşturabilirsiniz.
  • Parça işleme stratejileri, sabit geri alma işlemlerinin program öncesi dizilerini veya mevcut parça işleme stratejilerine sabit geri alma işlemleri eklemenizi sağlar.
  • Pistonların ve kolların hareketleri de dahil olmak üzere tüm sabit dinlenme operasyonları ve hareketleri simülasyonda tam olarak desteklenir. Ayrıca, çarpışma denetimi için kullanılan sınırı tanımlayabilir ve özelleştirebilir ve her sabit dinlenme işlemi için ayrı ayrı açıp kapatabilirsiniz.

Grafik penceresinde sabit bir dinlenme. Grafik penceresinde sabit bir dinlenme.

Mill-Turn’in istikrarlı dinlenme desteği, Mastercam Lathe’de geleneksel olarak mevcut olanın çok ötesine geçiyor. Ancak, Mill-Turn lisansı olmayan Lathe kullanıcıları bile Mill-Turn’in sabit dinlenme özelliklerine erişmek için tek akışlı .machine dosyalarını kullanabilir.

 

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.