Düzlem Orijinleri Çevresinde Geometriyi Döndürmek

Mastercam2022 ‘deki TASARIM (Design) gelişmelerin ve yeniliklerin önemlilerinden birisi Dönüştürme (Transform) Geliştirmelerindeki Düzlem Orijinleri Çevresinde Geometriyi Döndürmek gelmektedir.

Dönüştürme (Transform) Geliştirmelerindeki Düzlem Orijinleri Çevresinde Geometriyi Döndürmek videosunu izleyebilirsiniz.

Düzlem Orijinleri Çevresinde Geometriyi Döndürmek

Düzlem’e Çevir, seçili varlıkların bir düzlemden diğerine kopyalarını taşır veya oluşturur. Mastercam’in önceki sürümlerinde, işlev panelindeki Kaynak ve Hedef düğmeleriyle geçersiz kılmadığınız sürece, seçilen geometri Dünya orijini etrafında dönerdi. Mastercam 2022’de, Düzlemlere Çevir özelliği, kaynak ve hedef düzlemlerin başlangıç noktalarını referans noktaları olarak kullanarak geometrinizi otomatik olarak döndüren ve yerleştiren yeni Düzlem başlangıç noktalarını kullan seçeneğini içerir.

The "Translate to Plane" function panel with "Use plane origins" highlighted.

Çevrilen geometriyi kaynak düzlemde olduğu gibi hedef düzlemden aynı mesafede ve aynı yönde tutmak için Düzlemlerin başlangıç noktalarını kullan seçeneğini belirleyin. Kendi açınızdan belirli dönüş noktalarını seçmek isterseniz Kaynak ve Hedef düğmelerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek, Kaynak olarak Üst düzlem ve Hedef olarak Düzlem kullanılarak çevrilmiş bir parçayı göstermektedir. Düzlem başlangıçlarını kullan seçili değil.

A part translated in the graphics window.

Aşağıdaki örnekte aynı parça gösterilmektedir, ancak Düzlem başlangıçlarını kullan seçilidir.

A part translated in the graphics window.

 

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.