Daha Güçlü ve Esnek 3D Bağlantı

Mastercam2022 ‘deki gelişmelerin ve yeniliklerin birisi ise Daha Güçlü ve Esnek 3D Bağlantı Takımyolları oluşturmasıdır.

Daha Güçlü ve Esnek 3D Bağlantı hareketleri videosunu izleyebilirsiniz.

 

Daha Güçlü ve Esnek 3D Bağlantı

3B yüksek hızlı takım yolları (Dinamik OptiRough, Yatay Alan ve Alan Kaba İşleme hariç) için Bağlama Parametreleri sayfası yeniden tasarlandı ve şimdi yeni ve geliştirilmiş işlevsellik içeriyor.

A Waterline toolpath on a part.

The "Linking Parameters" page in the Hybrid toolpath.

Geçiş Hareketlerine Müşteri Adayları Ekleme

Yeni Müşteri adaylarını uygula seçeneği, geçiş hareketlerine müşteri adayları eklemenize olanak tanır. Örneğin, bir geçişe dikey bir yay girişi veya çıkış hareketi ekleyebilir ve ardından ham geçişleri bağlamak için yumuşak geçişi kullanabilirsiniz. Bu müşteri adaylarını açık geçişlere veya hem açık hem de kapalı geçişlere uygulayabilirsiniz.

The "Apply leads" options.

Apply leads off Apply leads, Open passes on
A toolpath with "Apply leads" turned off. A toolpath with "Apply leads" turned on.

Uzun, Uzun veya Dik Geçiş Hareketlerinden Kaçınmak

Yeni Maksimum kaldırma seçeneği, uzun, uzun veya dik geçiş hareketlerinden kaçınmaya yardımcı olur. Geçiş hareketleri hesaplandıktan sonra, Maksimum kaldırma, Z cinsinden toplam yükseklik için geçiş hareketlerini analiz eder ve bunu Maksimum kaldırma mesafesiyle karşılaştırır. Geçiş hareketleri, Maksimum kaldırma mesafesini aşarsa, geçiş hareketleri basit bir geri çekme ile değiştirilir.

The "Maximum lift" parameters highlighted.

Maximum lift off Maximum lift on
A toolpath with "Maximum lift" turned off. A toolpath with "Maximum lift" turned on.

Geçiş Hareketlerini Sığdırmak İçin Geçişleri Kırpma

Yeni Geçişleri Sığdır seçeneği, geçiş hareketlerine güvenli bir şekilde uyması için geçişleri kısaltır. Önceki Mastercam sürümlerinde ham geçişler, geçiş hareketlerini değil, yalnızca geri çekme ve yönlendirme bağlantı hareketlerini güvenli bir şekilde barındırmak için kırpılırdı.

The "Fit transitions" parameter.

Fit transitions off Fit transitions on
A toolpath with "Fit transitions" turned off. A toolpath with "Fit transitions" turned on.

Bağlantı Parametreleri Sayfasında Ek Değişiklikler

Geçişler sayfası kaldırıldı ve ilgili seçenekler, Bağlantı Parametreleri sayfasındaki Geçiş grubuna taşındı. Aracın yeni Z seviyelerine geçiş yaparken yapacağı giriş hareketini yapılandırmak için bu seçenekleri kullanın.

The "Type" and "Angle" parameters highlighted.

Aracı aşağıda tut seçeneği Kesme Parametreleri sayfasından Bağlantı Parametreleri sayfasına taşınmıştır. Bu seçenek, takımın geçişler arasında geri çekilmesini önler.

The "Keep tool down within" parameters.

Kıvrılma ve Kıvrılma seçenekleri, Geri Çek grubundaki tek bir Yay sığdırma yarıçapı seçeneğinde birleştirildi. Yay sığdırma yarıçapı, tüm geri çekme türleri için mevcuttur ve tüm geri çekme hareketlerinde bulunan keskin hareketleri yuvarlar.

The "Arc fit radius" parameter.

A toolpath with "Arc fit radius" enabled.

 

Freze Takımyolları bağlamsal sekmesindeki 3D galeriden Dinamik OptiKABA takımyoluna erişebilirsiniz.

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.