Mastercam için donanım ivmesi nasıl devre dışı bırakılır (FAQ 50277)

Mastercam için donanım ivmesi nasıl devre dışı bırakılır (FAQ 50277)

SORUN:

Mastercam yüklü olan bilgisayar, grafik kartı için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor ve yazılım başlangıçta donuyor veya başka performans sorunları var.

SEBEBİ:

Bir sistemde özel bir ekran kartı bulunmadığında, Mastercam birinin sağlayacağı hızlanma ve performans geliştirmelerini kullanamaz.

ÇÖZÜM:

Mastercam 2020 için

Donanım hızlandırma seçeneği Mastercam Launcher yardımcı programındadır. Yardımcı programa erişmek için, Windows Başlat, Mastercam 2020, Mastercam Başlatıcı’yı seçin.

Donanım ivmesi artık özel bir kısayol komutu ile kontrol ediliyor. Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmak için, Başlatıcı’nın Grafik bölümündeki Donanım hızlandırması kutusunun seçimini kaldırın. Bu ayarları yeni bir .lnk dosyasına kaydetmek için Kısayol Oluştur’u tıklayın. Bu, hedef çizgiye eklenen / NoHardwareAcceleration komutuyla özel bir kısayol oluşturur. Donanım hızlandırması devre dışı bırakılmış Mastercam’ı başlatmak için bu özel kısayolu kullanın.

Mastercam 2020 Demo HLE için: Başlatıcı mevcut olmadığından, Mastercam 2020 masaüstü simgesinin hedef yolunu manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir. Simgeye sağ tıklayın, Özellikler’i seçin, Hedef’i tırnak işaretleri dahil olmak üzere “C: \ Program Files \ Mastercam 2020 \ Mastercam DemoHLE \ Mastercam.exe” / NoHardwareAcceleration olarak ayarlayın.

Mastercam X9 için, 2017, 2018, 2019

Donanım ivmesi seçeneği Gelişmiş Yapılandırma yardımcı programındadır. Yardımcı programa erişmek için, Windows Başlat – Programlar – Mastercam – Yardımcı Programlar’ı seçin.

Grafik Desteği’ni seçin ve Donanım ivmesi seçeneğini Etkinleştir (grafik kartı ivmesini kullanın) veya Devre Dışı Bırak (grafik kartı ivmesini yoksay) olarak ayarlayın.

Mastercam X8 ve üstü için

Donanım hızlandırmayı devre dışı bırak seçeneği, Ayarlar, Yapılandırma, Ekran sayfasındaydı.

Mastercam bir sonraki başlatılışında, Konfigürasyon ayarı uygulanır.

Referanslar

Bilgisayarda iki GPU, özel bir grafik kartı ve yerleşik bir kart varsa, sistemi uygun olanı kullanacak şekilde yapılandırmak için aşağıdaki makaleleri kullanın.

NVIDIA grafik kartları için: https://kb.mastercam.com/KnowledgebaseArticle50338.aspx

AMD grafik kartları için: https://kb.mastercam.com/KnowledgebaseArticle50682.aspx

 

Ek bilgi için lütfen SES3000 CNC ‘yi arayınız…

Mastercam Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.