Detecting and Creating Custom Holes

Detecting and Creating Custom Holes

Mastercam 2021, geçmişi olmayan katı gövdelerde kesişen ve non-conventional delikleri içeren karmaşık delik geometrisini tanıma gücüne sahiptir. Mastercam bu delikleri keşfettikten sonra, cusstom deliklerinizi ileride kullanmak üzere bir şablona kaydetmek için Delik işlevindeki yeni, genişletilmiş seçenekleri kullanabilirsiniz.

The "Hole" function panel detecting custom holes.

Ayrıca, artık varsayılan stillerimizle sınırlı değilsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda herhangi bir stil custom deliği oluşturabilir ve tekrar kullanmak üzere bir kütüphaneye kaydedebilirsiniz.

Detecting Holes with Add History

Katı gövdelerdeki karmaşık delikleri tespit etmek için Mastercam’in Geçmiş Ekle işlevini kullanın. Girdiğiniz minimum ve maksimum yarıçap değerleri aralığındaki tüm delikleri bulmak için Delik işlemleri’ni seçmeniz yeterlidir. Mastercam, tespit edilen her benzersiz delik stili için Katı Madde Yöneticisi’nde bir işlem oluşturur.

Bazen, intersections, interruptions ve belirli boyutsal konfigürasyonlar Mastercam’in bazı delikleri tespit etmesini zorlaştıracaktır. Otomatik algılama, gövdedeki tüm delikleri döndürmezse, deliği tanımlayacak yüzleri seçmek için Manuel modu kullanın. Bu modu seçtiğinizde Mastercam minimum ve maksimum yarıçap değerlerini devre dışı bırakır ve bir bölümün iç çapının ona bitişik bölümlerden daha büyük olduğu seçimleri kabul eder. Mastercam, bir delik operasyonu oluşturmak için tüm bitişik yüzleri işleyecektir. Bu modda tek yüz ve Pencere seçimi kullanılabilir.

Saving and Editing Standard and Custom Hole Operations

Katı Madde Yöneticisi’nde Mastercam, parçada zaten var olan bir delik tipiyle eşleşmeyen herhangi bir delik için bir custom delik işlemi oluşturur. Bu işlemi tıpkı diğer katı işlemleri yapabildiğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Delik işlevi panelini açmak için herhangi bir custom delik işlemini çift tıklayın. Deliğin her bir parçası, panelin Delik Stili bölümündeki boyutlar ayarlanarak değiştirilebilir. Custom delik boyutlarınızı ayrıca Mastercam’in gelecek oturumlarında kullanılabilmesi için bir kütüphaneye (önceden şablon olarak adlandırılmıştı) kaydedebilirsiniz.

Standart deliklerinizi, tüm özel delik değerlerini standart delikten gelen değerlerle dolduran özel deliklere bile dönüştürebilirsiniz. Daha sonra, sıfırdan bir delik oluşturmanın aksine dönüştürülmüş standart deliğe yeni segmentler ekleyebilirsiniz..

Güçlü yeni seçenekler, ilk oluşturulduktan sonra custom delikleri değiştirmenize izin verir. Custom delik grid’in altına yeni bir satır veya çizgi parçası eklemek için yeni Segment Ekle seçeneğini kullanın. Grid ilk sütununa sağ tıklayın ve pah kırma gibi segmentler ve özellikler ekleyebilirsiniz.