Z Derinlik Geliştirmeleri

Steep/Shallow sayfası yeni Z derinlik seçeneğine sahiptir. Z derinliği kullan onay kutusu minimum ve maksimum derinlik için ayrı onay kutuları ile yeniden değiştirildi. Bu, onları ayrı ayrı açmanıza izin verir, böylece yalnızca bir seçenekte ayarlamalar yapabilirsiniz.

Mastercam 2019 Mastercam 2020
An image showing the Z depth group on the Steep/Shallow page for Mastercam 2019. An image showing the Z depth group on the Steep/Shallow page for Mastercam 2020.

Su hattı çizgileri, hibrit, alan kaba işleme ve dinamik optirough takımyolları için Steep/Shallow sayfası bırakılacak stok için ayarlanacak yeni bir seçeneğe sahiptir.

An image showing the new Adjust for stock to leave option in the Z depth group.

Bırakılacak stok için ayarla butonunu seçtiğiniz zaman, Mastercam model geometri sayfasında işleme geometrisi için zemin stok sütuna girilen değerlere bağlı takımyolunu aşağıdaki gibi ayarlar:

  • Tüm pozitif değerler: Mastercam minimum ve maksimum derinliği ayarlamak için en geniş (genellikle pozitif) değeri kullanır.
  • Tüm negatif değerler: Mastercam minimum ve maksimum derinliği ayarlamak için en geniş (genellikle negatif) değeri kullanır.
  • Pozitif ve negatif değerlerin ikisi: Mastercam minimum derinliği ayarlamak için genellikle pozitif Z değerini ve maksimum derinliği ayarlamak için genellikle negatif Z değerini kullanır.