Katı Delik

Mastercam 2020 versiyonunda KATI DELİK (SOLID HOLE) oluşturma özelliğinde bir çok iyileştirmeler oldu, bazıları aşağıdaki gibidir.

Renklerin Atanması

Artık katı delik işlemlerine renkleri atayabilirsiniz. Renk özelliği presets listesine bir delik eklediğiniz zaman özelleştirilmiş delik tanımının parçası gibi kaydedebilirsiniz. Gelişmiş sekmesine tıklayınız ve işlemleri değiştirmek için renkleri seçiniz.

An image showing a few examples of coloring the created holes.

Bu iyileştirmeler özellikle ProDrill ile delme işlemlerini otomatikleştirirken yararlıdır.

İlişkilendirme

Yeni bir seçenek Mastercam 2019 birleştirici kullanılarak oluşturulan katı delik işlem konumlarını yapmanızı sağlar. Mastercam 2019’da yapılan işlemleri güncellemek için katı delik işlemini düzenleyin, gelişmiş sekmesini ve güncelle sekmesini seçiniz.

An image of Solid Hole's new Update button.

Delik konumu ilişkilendirme parametresi ilişkisel olmayandan ilişkili’ye doğru güncellenir. Mastercam, orijinal işlemle ilgili hiçbir nokta veya yay merkezi olmadığında nokta elemanları oluşturur.

An image showing the updated Hole Position Associativity parameter.

Yeni Seçim Kontrolleri

Katı delik yeni iki seçenek kontrolüne sahiptir:

  • AutoCursor Pozisyonu Ekle: Nokta ve yay seçimine ek olarak, AutoCursor kullanarak katı bir delik pozisyonu seçebilirsiniz. Mastercam herhangi bir cursor’da ya da AutoCursor pozisyonunda bir nokta elemanı oluşturur.
  • Tümünü Kaldır: Pozisyon liste kutusunda tüm önceki seçimleri siler.An image highlighting the new selection buttons.

Üst Pah Kırma Girdisi

Deliğin üstünde bir pah kırma oluşturduğunuz zaman, artık direk olarak çapın yüzdesine girmek yerine mevcut pah kırma boyutu girebilirsiniz.