Dosyaları Dışarı Aktarma

Mastercam 2020 için dosya dışarı aktarmada yapılan gelişmeler listelenmiştir.

İçe Aktarılan 3D Açıklamaları

3D açıklamaları dışarı aktarılan Unigraphics/Siemens NX™, ProE/Creo™, STEP, Inventor ve CATIA™ dosyaları artık referans geometrisine işaret ediyor. Mastercam 2019’da, bu sadece dışarı aktarılan ADIM (STEP) dosyalarında desteklendi.

STL Dosyalarını Dışarı Aktarma

Önceki versiyonlarda, Mastercam mevcut Mastercam’de kullanılan aynı birimler ile STL dosyasını dışarı aktarmıştır. Mastercam 2020’de, Bir STL Dosyası Olarak Kaydet iletişim kutusuna ve Sistem Konfigürasyonu iletişim kutusundaki Konfigürasyon / Dönüştürücüler sayfasına Birim açılır penceresi eklendi. Belirli 3D yazıcılarla ara birim oluşturan yazılımlar gibi, ihtiyaç duyduğu yazılım paketlerine dışa aktarırken birim verilerini dahil etmek için bu parametreyi kullanın.

Ek Dosya Desteği Geliştirmeleri

  • Artık Rhino 6, Solid Edge 2019, Catia V5 R28 ve SOLIDWORKS 2019 dosyalarını içe aktarabilirsiniz.
  • ACIS .SAT ve .SAB dosyalarını içe aktarırken Spatial 2019 1.0 dosyaları için destek sağlayabilirsiniz.
  • .STEP, ProE / Creo ve Unigraphics / NX dosyalarından koordinat sistemlerini içe aktarma desteği. Bu koordinat sistemleri, adlandırılmış düzlemler olarak Mastercam’e gelecektir.
  • İçe aktarılan ProE / Creo dosyası geliştirilmiştir ve çoğu dosya için daha iyi sonuçlar verir ve 3D ek açıklamaların içe aktarılmasını sağlar.