Analiz Geliştirmeleri

Aşağıda giriş sekmesi analiz fonksiyonlarında yapılan geliştirmeler listelenmiştir.

Analiz Elemanı

Analiz Elemanı ilgili geometri ve operasyonlar hakkında ek bilgiler içerir. Bir katıya, takımyoluna, düzleme, boyuta, 3D annotations veya gruba ilişkilendirmeyi kontrol etmek için analiz özellikleri iletişim kutusunda ilişkilendirme butonuna tıklayın.Analiz edilmiş eleman ilişkili geometriye ya da işlemlere sahip ise bu buton görüntülenir.

An image showing Analyze Entity with the new Association button and it's dialog box.

Önceki versiyonda, analiz elemanı tarafından görüntülenen içe aktarılmış model tabanlı tanımlama (MBD) verisi isim, tür, referans edilmiş eleman ve sunum grafik bilgisi ile sınırlıydı. Mastercam 2020’de, analiz elemanı ayrıca tolerans değerleri ve alt türleri gibi parçanın anlamsal verisine sahiptir.

An image showing the updated Analyze Entity dialog box.

Analiz elemanı ayrıca çevir düğmesi içerir, seçili çizgi, spline ya da yayın başlangıç ve bitiş noktalarını tersine çevirmenize izin verir.

An image of the Analyze Entity dialog box with the Flip button.

Katıların Kontrolü

Katıların kontrolü tolerans köşeleri kontrol edecek ve parçanızın sahip olabileceği problemleri bulmanıza yardımcı olmak için katıları kontrol et iletişim kutusunda daha fazla detay verecek. İletişim kutusu ayrıca elemanların tümü görüntülenmese bile hataların listesini görüntüler.

Mastercam 2019 Mastercam 2020
The Check Solid dialog box from Mastercam 2019. The Check Solid dialog box from Mastercam 2020.

Volume Information for Closed Mesh Parts

Polygonal Mesh Özellikleri iletişim kutus özellikler düğmesi içerir. Bu katı özellikleri iletişim kutusunu açar böylece aşağıdakileri görüntüleyebilirsiniz:

An image showing the new Properties button on the Polygonal Mesh Properties dialog box.

  • Belirlenmiş bir yoğunluğa göre katı hacim ve mass
  • Center of gravity
  • Seçilen eksen çizgisine göre Moment of inertia

Ek olarak, katı verileri bir dosyaya kaydedebilirsiniz.