En Küçük Cep Havuzu Ölçüsü

Artık Alan Kaba Boşaltma, Dinamik OptiRough, Su Hattı Çizgileri, Yatay Alan ve 2D Alan Frezeleme takım yolları için Geçişler sayfasında yeni bir parametre mevcuttur. Bu yeni parametre, özel bir cep – havuza girmekten ziyade, takım çapının yüzdesine göre cep- havuz’ları atlamanıza izin verir. Takım çapı yüzdesi (solda) veya Minimum cep-havuz boyutu (sağda) için bir değer girdiğinizde, diğer parametre güncellenir.

Mastercam, bir cep-havuzun, takımın yerleştirilebileceği kadar büyük olduğunu düşündüğü durumlarda faydalıdır, ancak giriş hareketi o kadar sıkıştırılır ki, takımın etkili bir şekilde parçaya girmesi sağlanır. Tüm yüzeyin işlendiğinden emin olmak istiyorsanız, bu değerleri 0 olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak, programlanan giriş hareketleri için kesim alanı çok küçükse, takım doğrudan cep-havuza girecektir.

Aşağıdaki resimlerde, 12.0 (mm) alet çapına sahip düz uçlu bir freze aleti kullanan 2D Alan Frezeleme takımyolu gösterilmektedir.

Percentage amount Resulting toolpath
0%
300%
350%

Mastercam’ın eski bir sürümünden bir dosyayı açarken işlemleriniz yanlış olarak işaretlenmiş olabilir. Bu durumda bir uyarı görüntülenir.

 

 

MASTERCAM Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.