Çarpışmayı Bulma Dosyalarının Yönetimi İçin Yeni Seçenekler

Mastercam2019 Freze-Torna makina dosyalarında çarpışma algılama dosyalarının (.collision) yönetilme şekli iyileştirir. Simülasyon başladığı zaman Mastercam’i bir tane üretebilirsiniz veya makina dosyasında çarpışma dosyasını kaydetme seçeneğine sahip olabilirsiniz.

  • Makina dosyanızın içinde çarpışma dosyasını kaydetme, siz veya sizin bayiniz çarpışma dosyasını özelleştirdiği zaman tavsiye edilir
  • Simulation’ın en güncel çarpışma dosyasını kullandığından emin olmak istiyorsanız, çarpışma dosyasını kaydetmemeniz önerilir. Örneğin, makine tanımınızda değişiklikler yapılmışsa.

Kod uzmanındaki yeni sağ tıklatma menüsü seçenekleri çarpışma dosyalarını yönetmenizi sağlar. Geçerli makine tanımından bir çarpışma dosyası oluşturmayı veya varolan bir çarpışma dosyasını seçip, makina dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Mastercam, 2019’a geçirildiğinde çarpışman dosyalarını mevcut 2018 makina dosyalarından kaldırır. Çapışma dosyasını mevcut 2018 makinanizdan korumak istiyorsanız, dosyanın bir kopyasını alın ve makine dosyası taşındıktan sonra 2019’unuza eklemek için yukarıda gösterilen sağ tıklama menü seçeneklerini kullanın.

MASTERCAM Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.