Taşınabilir KOLLU TİP CMM

Coord3 ECHO 6A 2.5

3B Taşınabilir KOLLU TİP Manuel Koordinat Ölçme Cihazı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikleri : ECHO 2.5
Ölçme Aralığı (Çap) 2500 mm
Eksen sayısı 6
Ağırlık 8,4 kg.
Hacimsel Ölçüm hatası-2δ 0.048 mm
Noktasal Tekrarlama Hatası 0.028 mm

Standart AKSESUARLAR

Touch DMIS Dokunmatik Ekranla Hızlı CAD Ölçme ve Raporlama yazılımı

Laptop DELL Win8

Floating Probe

Tripod taşıma ayakları

Laptop DELL Win8

Floating Probe

Tripod taşıma ayakları

USB lisans

Otomatik sıcaklık telafi sistemi

Kalibrasyon küresi

Kullanım kitapçığı

Kalibrasyon sertifikası

Ürün taşıma çantası

Kolun bağlantı tablası (Ön sayfada örnek verilen taşıma arabası müşteriye aittir !)

Kurma ve devreye alma işlemi uzman Ses3000 teknisyenleri tarafından, ücretsiz.

Program ve cihazı kullanma eğitimi, Ses3000 tarafından müşterinin iş yerinde, 3 gün uygulamalı olarak bedelsiz verilir. 6 ay içinde ek eğitim talep edildiği takdirde, bundan ücret istenmez. Eğitim esnasındaki ve servis ihtiyacı olduğu zaman, Konaklama masrafları alıcıya aittir.

İsteğe Bağlı Opsiyonlar

 • WI-FI kablosuz çalışma sistem ilavesi ( Li-Ion Bataryası ile )
 • LP2 Touch-trigger prop seçeneği
 • Ruby Stylus 2,3 ve 6 mmlik küresel dokunma uç seti
 • Manyetik taban
 • Leap-frog ile referas taşıma amaçlı 20 mm. çaplı 3.lü küre grubu
 • Sertifikalı boy mastarı ( 1.000 mm )
 • SOLIDWORKS/ CATIA / NX / PRO-E dosya okuma-yazma ara yüzü.
 • Boru tipi parça ölçümü için optik çatal prop ve Tubo yazılım.
 • Serbest formlu yüzeylerde LDI–SLP250 lazer(7 eksenli Scan modeli).

Teknik Özellikleri

Hareket sahası (çapsal) : 3200 mm

2 sigma hatası (dokunmatik) :43 mikron

 • ECHO antropoformatik bir ölçme koludur. Konvansiyonel ölçme aygıtlarının yapamadığı analizleri gerçekleştirmekte kullanılır.
 • 1.8 ila 9 mt.lik tarama alanıyla, geometrik elemanların ölçümü yanı sıra, serbest formlu yüzeylerden veri toplamak için de uygundur.
 • Özellikle tersine mühendislik gerektiren plastik yada ahşap malzemeden yapılma tekne ve uçakların ölçümünde ve metal otomobil karoseri ve döküm gövdelerin ölçü kontrolünde başarıyla hizmet verir.
 • İşe göre dokunmatik yada optik proplar ile çalıştırılabilir . Örneğin; kıvrımlı boruların büküm parametrelerinin çatal prop yardımıyla konrtolü veya serbest formlu yğzeyden çizgisel tarama lazeri ile CAD programlarına uyumlu data gönderebilir.
 • Atölye içinde ve dışında taşınabilir ve mevcut alt donanıma bağlanabilecek şekilde

tasarlanmıştır. Dizüstü yada masaüstü bilgisayarlara bağlanabilir.

 • Özel olarak balansı sağlanan 5 yada 7 eksenli olabilen mafsallı alüminyum konstrüksiyonuyla, manyetik frenli kitleme sistemi ve çift taraflı yay sistemiyle kaşı dengeleme sağlayarak, uzun süre operatörün yorulmadan ölçüm yapmasını temin eder.

PROP ÇEŞİTLERİ AKSESUARLAR

LAZER ÇATAL

Boruya değdirmeksizin hızlı ölçüm yapmak için ideal bir aksesuardır. 5 çatal ebadı vardır: 30mm 50mm 80mm 150mm 200mm. Daha küçük çatallar, ölçüm sırasında küçük boruları noktalamak için lazer işaretleyici özelliği ile donatılmıştır. Çapı 2mm’den 180mm’ye kadar olan borular ölçülebilir, daha geniş çaplar değme probu ile ölçülebilir.

 

MEKANİK PROBE

Mekanik problar standard değme problarıdır, farklı küre çaplarında elde edilebilir. Noktalar parçaya değdirilerek ve el bileğinizi ile paneldeki düğmeyi bastırarak alınır. En küçük kullanılabilir probe çapı 3mm-nokta hassasiyeti garantilidir(daha küçük problar eğilebilir ve kolayca nokta hassasiyet güvenilirliğini kaybedebilir.)

DOKUNMATİK TETİKLİ(TOUCH TRIGGER (electronic)) PROBE

Dokunmatik tetikli problar nokta elde etmek için ölçülen parçaya minimum bir kuvvet uygulamasına izin verirler. Kullanımı rahat, hızlı ve hassastır. Noktaları yüzeye dokunarak elde eder, düğme tetiklemeksizin. Bir çok farklı iğne uzunluğunda ve küre çaplarında elde edilebilir. Sunulan dokunmatik tetik prob başlığı Renishaw, model LP2 tarafından üretilir.

GEZGİN (FLOATING) PROBE

Gezgin problar, İtalyan TOMELLERI tarafından dizayn edilen devrim yaratacak yeni konsept problardır. Alüminyum halka tarafından yönlendirilen bir yay üzerinde asılı rijit mekanik probdur. Bu alüminyum halka basit bir dokunuş ile probu tetikler. Entegre edilmiş güç kontrolü sayesinde parçaya kontrolsüz yük uygulamadan kaçınır, hassasiyeti geliştirir ve yinelenebilir. Kullanıcının elinden doğan ısı çarpmasını engellemek amacıyla kontrol halkası prob iğnesinden izole edilmiştir.

Taşınabilir KOLLU TİP CMM için Fiyat Teklifi İste

  (*)Doldurulması zorunlu alanlar.