Punta Matkabını Otomatik Olarak Geri Çekmek

Mastercam2022 ‘deki TORNA (Lathe) gelişmelerin ve yeniliklerin önemlilerinden birisi Punta Matkabını Otomatik Olarak Geri Çekmek Geliştirmesidir.

Punta Matkabını Otomatik Olarak Geri Çekmek videosunu izleyebilirsiniz.

Punta Matkabını Otomatik Olarak Geri Çekmek

Mill-Turn’de bir Merkez Noktası işlemi oluştururken, Mastercam’in merkezi otomatik olarak geri çekmesini istediğiniz seçeneğine sahipsiniz. Yeni işlemi etkinleştirmek için Yeni Geri çekme işlemi oluştur seçeneğini belirleyin. Bu, Araç Yolları Yöneticisi’nde etkileşim işleminden ayrı olarak ikinci bir işlem oluşturur.

"Geri çekme işlemi oluştur" vurgulanmış ve etkinleştirilmiş "Merkez Noktası" iletişim kutusu.

Yukarıdaki örnekte, çatışma işlemi iki hareket içerir: Z96’ya hızlı, sonra çatışma hareketi. Yeni işlem, merkez parçayı devreye sokmadan hemen önce konuma tek bir geri çekme hareketi içerecektir — bu örnekte, Z96. Tamam‘ı seçtikten sonra, Mastercam Araç Yolları Yöneticisi’nde iki işlem oluşturur.

İki Merkez Noktası işlemi vurgulanmış Araç Yolları Yöneticisi.

İkinci işlem Z96’ya tek bir geri hareket içerir. Ayrıca, bu durumda Geri çekme işlemi oluştur seçeneği devre dışı bırakılır. Mastercam, merkez parçayla zaten meşgul olduğunda seçeneği devre dışı bırakır.

"Geri çekme işlemi oluştur" vurgulanmış ve devre dışı bırakılmış "Merkez Noktası" iletişim kutusu.

Diğer 2022 Yenilikleri için Tıklayınız…
Mastercam’in Dünya çapında geçerli olan kullanıcı sertifikasını almak için Mastercam Üniversitesi sizleri bekliyor, hemen kayıt olabilirsiniz… 

MASTERCAM 2022 Yenilikleri Teklifi İste

    (*)Doldurulması zorunlu alanlar.