Plastik Sektörünün önde gelen 100’den fazla firması Ses3000 Seminerinde buluştu…

23 Mayıs 2012 Çarşamba günü Bayrampaşa Titanik Otel ‘de Plastik sektörünün önde gelen firmaları “SolidWorks Plastics“ Plastik Akış Analiz’i Programını, konunun uzmanlarından dinleyerek önemli detayları ve teknik bilgileri öğrenebilme fırsatını yakaladılar.

 

SEMİNERİMİZDE NELER VARDI ?

Ses3000 ‘den Sayın Seval ALKAN seminerin açılışını gerçekleştirdi ve Ses3000 CNC ‘nin Genel Müdürü Sayın Dr. Müh. Erdal GAMSIZ açılış konuşmasını yaptı.

Dr. Müh. Erdal GAMSIZ konuşmasında;

“SolidWorks Plastics” SolidWorks Plastik Akış Analizi seminerine katılan tüm misafirleri, basın mensuplarını selamlayarak açılış konuşmasını başlattı ve devamında Ses3000 CNC firması hakkında aşağıdaki bilgileri verdi.

Ses3000; 1994 yılında İstanbul merkez şubesi ile kurularak günümüze kadar sürekli gelişerek 4 şubesi, 45 çalışanı ile birlikte hızlı ve kaliteli hizmet verdiğini vurgulamıştır. Dr. GAMSIZ; Ses3000 CNC’nin SolidWorks tasarım çözümleri, MasterCAM CAD/CAM çözümleri, pazara sunmuş olduğu YCM (SUPERMAX) Marka CNC Takım Tezgahları, JOEMARS Marka Dalma Erezyon, Tel Erezyon ve Delik Delme tezgahları, Coord3 Marka 3 Boyutlu Ölçme Makinaları ile müşterilerine TASARIM ‘dan ÜRETİM ‘e KOMPLE ÇÖZÜM sunarak yıllardır müşterileri ile KOMPLE ÇÖZÜM ORTAĞI olarak çalıştığını belirtmiştir. Devamında;

Bir ülkede takım tezgahları kullanımı ne kadar yüksekte ise,  ülkede sanayileşme o oranda yüksektedir. Türkiye bu anlamda dünyada 10. sırayı alarak  takım tezgah kullanımda çok iyi bir noktaya gelmiştir.

Bugün Türkiye de her türlü kalıbı rahatlıkla üretebilmekteyiz. Üretemeyeceğimiz hiçbir kalıp olmamaktadır. Belki elinizde makinaların ve ekipmanların yetersizliği veya kapasite durumundan dolayı bazı kalıpların üretiminde sıkıntılar yaşamaktasınız.. MERAK ETMEYİN; Ses3000 komple çözüm sunmaya, Takım Tezgahı konusunda 36 metreye kadar kaliteli ve performansı yüksek tezgahlar sunmaya devam ediyor..

Makinalar ve gerekli ekipmanları alarak her türlü kalıbı rahatlıkla üretebilsek bile malesef bizlerin özellikle gelişmiş ülkelere nazaran üretim sürecimiz daha yüksek. Ayrıca genel olarak ülkemizde ürettiğimiz kalıpların “CYCLE Time” ‘larının bir çok gelişmiş ülkelerdekilere oranla daha yüksekir.

Kalıp üretmek için herşey mevcut (Tezgah , Yazılım , İnsan Gücü) ancak bunların kullanılması ve uygulamaların yapılması gerekir. Kalıbın denemelerinin yapılması, kalıp alıştırmalarının yapılması, pres üzeri deneme ve modifikasyonlarının yapılması çok uzun bir süreçlerdir. Tasarım ve Tasarım Doğrulama Yazılımları kullanıldığında bu sürecin azaldığını ve tasarım aşamasında üretimden sonra çıkacak olan bütün sorunları minimize edip ya da tamamen ortadan kaldırarak üretiminizi hızlandırabilir ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. SolidWorks simulasyon yazılımları tasarım aşamasındaki en iyi çözümleri sunmaktadır. Bu konudaki ihtiyaçlarınız için çekinmeden bizleri arayarak sunduğumuz komple çözümlerden ve hizmetlerden yararlanabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Bunlardan en yenisi olan SolidWorks Plastik Akış Analizi Yazılımı olan “SolidWorks Plastics” Programının tanıtımının açılış konuşması için sözü SolidWorks EMEA Başkan Yrd. Mr. Luca Rossettini ‘ye bırakarak açılış konuşmasına son vermiştir.

Mr. Luca; SolidWorks firması, Dünya’daki ve Türkiye’deki durumu ve sektördeki kullanım rakamları ve önümüzdeki dönemlerde yapılacaklar hakkında bilgi verdi. Ayrıca Türkiye ‘deki gelişen pazarın öneminden bahsetti ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettikten sonra, “SolidWorks Plastics” ürününün tanıtımı yapması için sözü SolidWorks ‘ün Ürün Müdürü Mr. Peter Rucinski ‘ye bıraktı.

 

SolidWorks Ürün Müdürü Mr. Peter, “SolidWorks Plastics” – Plastik Akış Analizi Programın tanıtımı gerçekleştirdi. Programında neler yapabileceğini katılımcılara sundu ve büyük beğeni topladı.

Kısa bir kahve ve çay arasından sonra ..

SimpoeWorks satış müdürü Mr.Yan Le Bras katılımcılara gerçek parçalar üzerinde canlı demo ve sunum gerçekleştirdi. Mr. Yan’ın demosundan sonra katılımcıların SolidWorks ve Ses3000 Uzmanlarına teknolojik sorunlarının cevaplarına ve çözümlerine ulaşabilme imkanı buldular.

 

 

140 kişinin katıldığı “SolidWorks Plastics” plastik akış analizi semineri, Ses3000 genel müdürü Dr. Müh. Erdal GAMSIZ tarafından yapılan kapanış konuşması ile sona erdi. Dr. Erdal GAMSIZ konuşmasında;

Umarım sizler için faydalı bir seminer olmuştur, daha öncede belirttiğimiz gibi Türkiye’de üretemeyeceğimiz kalıp yoktur. Sadece yapmamız gereknler; 

– Uygun konfigrasyonlarda ve uygun kapasitelerde makinalar almak ve bu makinaları verimli bir şekilde kullanarak

– Kalıp üretim sürelerini azaltmak

– Kalıp üretim maliyetlerini düşürmeliyiz.

Ancak bu şekilde rekabet edebilir ve daha kaliteli kalıplar üretebiliriz.

Bunun için ise; SolidWorks ve SolidWorks Plastics gibi Tasarım ve Tasarım Doğrulama (Analiz) Yazılımları kullanmak ve bunları uygulamak gerektiğini söyleyerek seminere katılanlara ve seminere destek veren SolidWorks personeline teşekkür ettikten sonra katılımcıları öğle yemeğine davet etti.

Titanik Otelde verdiğimiz SolidWorks Plastik Akış Analizi Semineri,  seminer sonrası verilen enfes yemekler ve ikramlar ile öğle yemeğinde sanayici dostlarımızla görüşmelerimiz ile tamamladık.

Seminerimize Katılan Herkese Teşekkür Ederiz …

Ses3000 sektörümüz için faydalı tüm yenilikleri ve teknolojileri sanayicilerimizin hizmetine sunmaya devam edecektir, lütfen bizi izlemeye devam ediniz.

SolidWorks Plastics – Plastik Akış Analizi Yazılımı hakkında detaylı bilgi ve uygulamalı DEMO almak için lütfen çekinmeden bizleri arayınız.

Saygılarımızla,

Ses3000 CNC Ltd. Şti.

 

TEKLİF TALEBİ