Analiz Paketleri

SolidWorks Simulation Paketleri

SolidWorks Simulation Paketleri; firmanızın katma değeri yüksek ürünler üretmenize yarayan ve tüm ARGE ve TASARIM Süreçlerinizde sizlerin en büyük yardımcınız olacağı Analiz ve Tasarım Doğrulama Çözüm Araçlarıdır.

SolidWorks® içerisinde bulunan son derece güçlü tasarım doğrulama araçları sayesinde tasarımlarınızı gerçek dünyada karşılaşacakları koşulların aynısında kolayca test edebilirsiniz. Bir yandan prototip oluşturma ve test etme maliyetlerini azaltırken diğer yandan ürününüzün kalitesini de artırın.

1 SolidWorks Simulation Premium
En kapsamlı ve sofistike Sonlu Eleman Analizi (FEA) mevcut paketlerinden biri olan SolidWorks® Simulation Premium, SolidWorks CAD yazılımı ile bütünüyle entegredir. Çoğu birinci sınıf FEA programının sebep olacağı maliyetin küçük bir bölümüyle tasarım ekibiniz için yüksek oranda gelişmiş doğrulama araçları sağlar. Herhangi bir mühendis, aşağıdakilere benzer zorlu doğrulama görevlerini yerine getirmek için SolidWorks Simulation Premium uygulamasını kolaylıkla kullanabilir:

  • Dinamik yükler altında oluşan gerilmeler ve büyük deformasyonlar için tasarımlarınızın performansını inceleme.
  • Etki dahil, plastik, kauçuk, polimerler ve köpük üzerinde doğrusal olmayan analizler gerçekleştirme.
  • Doğrusal olmayan malzemelerle birleştirilmiş temas analizi yürütme.
  • Kompozit malzemelerin davranışını değerlendirme.
 2 SolidWorks Flow Simulation
SolidWorks® Flow Simulation, SolidWorks yazılımı içine tam olarak gömülmüş ilk ve kullanımı en kolay akışkan akış simülasyonu ve termal analiz programıdır. SolidWorks Flow Simulation, farklı bir içerisinde yer alan (CFD) uygulaması açısından tasarımınızda değişiklik yapma gerekliliğini ortadan kaldırır, büyük zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.CFD analiz özelliği sayesinde, sıvı ve gaz akışını gerçek dünya koşullarında simüle edebilir, olasılık senaryolarını yürütebilirsiniz. Böylece sıvı akışı, ısı transferi ve içerisinde yer alan veya onu çevreleyen parçaların etkilerini hızlı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Analiz edilecek akışkanlar; hava, su, sıvı kimyasallar ve gazdan meyve suyu, dondurma, bal, plastik eriyikler, diş macunu, kan v.s. İçeren geniş bir yelpazeyi kapsar.
 3 SolidWorks Plastics
SolidWorks Plastics, Plastik parça tasarımı yapan veya plastik enjeksiyon kalıpları tasarımı/üretimi yapan firmalar için geliştirilmişileri düzey bir Plastik Akış Analizi Programıdır. Plastik dolum ‘dan Hava Kabarcıklarına kadar plastik enjeksiyon parçalarının ve kalıplarının komple AKIŞ Analizlerini yapar ve otomatik rapor çıkarır. SolidWorks Plastics, Akış Analizi programı üretim hatalarını parça veya kalıp tasarımının ilk aşamalarında tespit etmenize ve kalıp revizyonlarından kurtulmanıza, kalitenizi arttırmanıza ve ürünü pazara daha kısa sürede sunmanıza yardımcı olur.
 4  SolidWorks Sustainability
SolidWorks Sustainability teknolojisi, tasarımlarınızın çevre üzerindeki etkisini hızlı ve kolay şekilde değerlendirmenizi ve daha sürdürülebilir ürünler geliştirmenizi sağlar. SolidWorks Sustainability Programı, Karbonun, Enerjinin, Havanın ve Suyun çevresel etkilerini ölçerek, etkili Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi araçlarını var olan tasarım sürecinize entegre eder. Malzeme seçim aracı, belirli bir tasarım için en çevre-dostu malzemeyi seçmenize yardımcı olmak üzere size anında geri bildirim sunar. Ortam ana değerlerinin otomatik olarak kaydedilmesi özelliği ve parça, montaj ve konfigürasyon analizleri daha üstün bir yinelemeli tasarım yapmanızı sağlar, ayrıca tek tıkla rapor üretebilir ve bulgularınızı kolayca paylaşabilirsiniz..
TEKLİF TALEBİ